środa, 10 kwietnia 2013

Koczki w nieładzie


Hej:)
Chciałabym notkę o koczkach w nieładzie. Jak je zrobić ? Proszee :)
Koczkowa

Kochana Koczkowa,
koki w nieładzie są bardzo praktyczną oraz szybką fryzurą, dlatego nie dziwię się, że tak Ci zależy na tym by wiedzieć jak je zrobić. Wykonanie takiego bałaganu na głowie jest całkiem proste, ale przy tym efektowne i ładne, dlatego w naszym zabieganym Świecie wiele dziewczyn decyduje się na takie uczesanie. Jest ono odrobinę artystyczne, kojarzy się z niezależnością lecz przy tym doskonale podkreśla dziewczęcą delikatność. Na koczki decyduje się w codziennych sytuacjach wiele gwiazd, np. Vanessa Hudgens.

Teraz przyszedł czas na krótkie instrukcje jak wykonać takie koczki. Mam dla Ciebie kilka wersji takiego uczesania. Warto przetestować wszystkie i wybrać tą najbardziej odpowiednią dla swoich włosów.

Początek jest taki sam dla wszystkich koczków.
1. Zbieramy włosy w kucyk na odpowiedniej wysokości.
2. Dzielimy włosy na kilka warstw, po czym każdą po kolei tapirujemy (trzeba uważać by włosy nie były natapirowane za mocno. Chcemy tylko nadać im drobnego nieładu oraz objętości, anie postawić).

Następana część robienia każdego z koczków wygląda już inaczej. Dodaję,więc zdjęcia, a pod każdym dalszy opis wykonywania fryzury
3. Bierzemy natapirowany kucyk i okręcamy go wokół gumki.
4. Powstałe gniazdko związujemy gumką.


3. Natapirowanego kitka skręcamy w ślimaka.
4. Część włosów z jednej strony przekładamy na drugą tak by zakryć powstałego ślimaka.
5. Całość związujemy gumką.


3. Bierzemy jeszcze jedną gumkę i zakładamy na kucyka.
4. Bierzemy końcówki i oplątujemy je gumką tak jakbyśmy złożyły włosy na pół.
5. Czynność z punktu 4 powtarzamy kilka razy. Nie zawsze łapiemy wszystkie włosy. Można powiedzieć, że po prostu związujemy je jak popadnie

Na koniec przy wszystkich fryzurach możemy podpiąć wsuwkami tę część włosów, która jest za krótka, a całość spryskać matowym lakierem dla utrwalenia efektu. 

Dla urozmaicenia tego rodzaju koczków możemy dodać do nich różne ozdoby. Przewiązać kokardą czy kolorową gumką jak również wpiąć w nie kwiat lub jakąś zabawną dekorację. Na włosy możemy też nałożyć różnego rodzaju opaski, zarówno materiałowe jak i plastikowe.
Innym urozmaiceniem jakie możemy wprowadzić mogą być nietypowe upięcia, czyli koczek na którymś boku, lub 2 mniejsze koczki.
 Z części włosów można zapleść też warkocza francuskiego, który później dołączy do naszego upięcia. Innym pomysłem jest jeszcze przed zebraniem włosów w kitka uplecenie kilku drobnych, luźnych warkoczyków, a później potraktowania ich jak wszystkie pozostałe włosy.

Pozdrawiam i życzę wielu udanych prób z koczkami,
Nieuchwytna3 komentarze:

 1. Drugi jest najbardziej uroczy. :)
  Sama też często decyduję się na taką fryzurę, tylko że do utwierdzenia używam samych wsuwek - wystarczą 4 i wszystko się pięknie, ładnie trzyma. :3

  OdpowiedzUsuń
 2. A u mnie jak robię bez donatów to wychodzi zawsze jakiś kokon. :( Ehh, okropieństwo z tymi włosami...

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten drugi jest najlepszy. Muszę nauczyć się takie robić.

  OdpowiedzUsuń

Szablon wykonała prudence. z Panda Graphics. Credits: x | x