Dziewczyny! Możecie napisać jak pozbyć się skutecznie, lub załagodzić liczne otarcia, odciski i pęcherze na stopach? Jakieś kremy, plastry, albo coś co pomaga? Z góry dziękuję ;*~Katia
Kochana Katio!
Mam dla Ciebie kilka rad:
- Na zwykłe otarcia skóry powinien ci wystarczyć plaster z opatrunkiem albo też ochronny preparat w sprayu
- Gdy pęcherz jest duży i wypełniony płynem, a skóra wokół niego mocno zaczerwieniona, przekłuj go igłą jednorazową lub zwykłą, wysterylizowaną w spirytusie czy wrzątku. Wtedy płyn fizjologiczny wycieknie. Resztki można delikatnie wycisnąć przez jałowy gazik.
- Jeżeli podejrzewasz, że pęcherz ponownie się wypełni, przeciągnij przez niego (to nie boli) bawełnianą nitkę nawleczoną na igłę krawiecką, pozostawiając końce nitki poza pęcherzem. Wydzielina spłynie po niej na zewnątrz.
- Gdy pęcherz jest niewielki, naklej na niego plaster z opatrunkiem, np. elastyczny dobrze przyklejający się do skóry Hansaplast lub wodoodporny Viscoplast, Urgo czy wchłaniający wysięk z ranki Compeed (jest specjalnie wyprofilowany i dokładnie przylega, można z nim iść pod prysznic lub na basen nie odklei się; ma kolor skóry, więc nie szpeci stopy).
- Jeśli pęcherz się naderwie, przyklej go z powrotem na uszkodzone miejsce. Następnie przemyj skórę wokół zranienia wodą utlenioną lub żelem odkażającym riwel. Całość zaklej plastrem z opatrunkiem, ale na noc go zdejmij, żeby do ranki docierało powietrze (sprzyja to gojeniu).
- Na bardzo rozległe otarcia nałóż opatrunek odkażający. Oczyszcza on ranę oraz zabezpiecza ją przed zabrudzeniem, infekcją i kolejnym urazem. Nie przywiera do ciała, więc zmienia się go bezboleśnie. Pod nim rana jest cały czas wilgotna, szybciej się goi, bo może oddychać, dlatego mniej boli. Opatrunki te są w kilku rozmiarach.
Nie lekceważ!
Każda, nawet najmniejsza ranka, jeżeli będzie zabrudzona, może być przyczyną zakażenia. Należy ją porządnie oczyścić, a potem zabezpieczyć odpowiednim opatrunkiem.
Pozdrawiam, Anitt.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz