niedziela, 20 lutego 2011

Nadmierne wypadanie włosów

Hej dziewczyny ! Mam problem... za każdym razem kiedy czeszę albo chociaż dotknę włosów wypadają mi... Na prawdę nie wiem już co robić. Pomoc, z góry dziękuje za odpowiedź ; )

~ nirvana



Droga Nirvano!

Przede wszystkim, musisz zastanowić się, jak poważny jest Twój problem. Dziennie wypada nam ok. 100 włosów, tak więc martwić powinnyśmy się dopiero wówczas, kiedy wypada ich więcej.

Przyczyny wypadania włosów mogą być bardzo różne, od długotrwałego stresu (w szkole o niego nie trudno), przez złą dietę (niedobór cynku, żelaza, białka, składników mineralnych czy witamin) i zabiegi fryzjerskie tj. trwała czy farbowanie, aż po zmiany hormonalne, które mają miejsce podczas okresu dojrzewania. Suszarka, prostownica, a także chodzenie w lecie z gołą głową (skóra głowy opala się) również może być powodem wypadania, podobnie jak nadmierne obciążenie włosów, kiedy są cienkie i długie.
Przebyte lub przebywane choroby także mają wpływ na stan włosa, zwłaszcza anemia.
Aby zdiagnozować przyczynę wypadania włosów, powinnaś udać się do dermatologa. Wówczas będziesz mogła zabrać się za ten problem od właściwej strony i zastosować skuteczne środki, w dodatku wszystko będzie kontrolowane przez specjalistę.



Zwalczanie nadmiernego wypadania włosów powinno dziać się nie tylko od zewnątrz, ale również od wewnątrz. Jeżeli powodem tej dolegliwości jest niedobór składników odżywczych wymienionych przeze mnie powyżej, dermatolog przepisze Ci odpowiednie preparaty, np. zawierające skrzyp polny i witaminę B6.
Jeśli chodzi o pielęgnację włosów, polecanymi preparatami jest szampon firmy Rzepa, odżywka Wax i płukanki ze skrzypu polnego. Powinnaś zakupić też suszarkę z możliwością zimnego strumienia (wbrew pozorom nie będzie to duży wydatek) oraz odrzucić w kąt wszelkie prostownice i lokówki. Unikaj kosmetyków do stylizacji i odżywek bez spłukiwania, które nadmiernie obciążają włosy.

Płukanka ze skrzypu polnego domowej roboty:

"Składniki:

2 łyżki skrzypu polnego
3 szklanki wody
Przygotowanie:
Skrzyp zalać wodą i doprowadzić do wrzenia. Gotować 5 minut na małym ogniu, potem odcedzić. Po ostygnięciu wypłukać nią włosy zaraz po umyciu. Odbudowuje zniszczone włosy, nadaje im połysk i przyspiesza ich wzrost."

(portal mojefryzury.pl)

Domowe sposoby na wypadające włosy:
(możesz ich spróbować, naturalne składniki na pewno Ci nie zaszkodzą):

1. Tonik z bylicy.

"Bylica (a dokładniej bylica boże drzewko) od wieków stosowana jest jako środek na porost włosów.
Do garnka wsypujemy 50 gram bylicy i zalewamy 1,5 szklanki wrzątku. Parzymy do ostudzenia, po czym odcedzamy. Następnie 1/2 szklanki naparu mieszamy z 1/2 szklanki wódki. Tak przygotowany tonik przechowujemy w lodówce.

Płynu używamy do wcierania w skórę głowy, lecz musimy go najpierw rozcieńczyć (1 łyżkę toniku mieszamy z 1 łyżką przegotowanej wody)."

2. Czarna rzodkiew.

"Korzeń czarnej rzodkwi ma działanie poprawiające krążenie krwi w skórze oraz regenerujące cebulki włosowe, co przeciwdziała wypadaniu włosów.

Korzeń rzodkwi czarnej drobno trzemy i nakładamy go na skórę głowy. Trzymamy przez 30 minut, po czym spłukujemy. Po zmyciu można zastosować jedną z płukanek opisanych w dziale "Pielęgnacja włosów"."

3. Oliwkowa maseczka.

"Maseczka oliwkowa działa rewitalizująco oraz zapobiega wypadaniu włosów.

Łyżkę oliwy z oliwek mieszamy z żółtkiem jaja kurzego. Maseczkę nakładamy na wilgotne włosy, następnie głowę owijamy folią i ręcznikiem. Po 30 minutach spłukujemy maseczkę dodając do wody sok z cytryny. Przy ciemnych włosach należy nie dodawać zbyt dużej ilości soku, gdyż ma ona działanie rozjaśniające.

Stosować raz na 2 tygodnie."

4. Napar z kłącza tataraku.

"Tatarak od wieków używany jest jako środek hamujący wypadanie włosów. Ma działanie odżywcze oraz poprawia ukrwienie skóry głowy.

Susz z kłącza tataraku zalewamy 3 szklankami wrzątku i pozostawiamy do ostudzenia. Następnie płuczemy nim umytą głowę."

(portal domowe-sposoby.pl)

Pozdrawiam!
Megu;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Szablon wykonała prudence. z Panda Graphics. Credits: x | x