środa, 18 listopada 2009

Boję się być sobą

Droga załogo NBS. Piszę tu z pewnym problemem. Mam trzy koleżanki (przyjaciółki wprawdzie). Wszystkie uczymy się uczymy raz lepiej raz gorzej. Np. . z przyrody to zawsze chcę sobie powtórzyć materiał. Chcę zabrać podręcznik, ale one tego nie robią, przez co ja też nie. Nie chcę "wystawać" i być przez to odrzucana. Boję się, że przez ważne tematy i pasje podczas rozmowy mogą mnie oddalić, niż zbliżyć. W jesień była przerwa na boisku no i było zimno. Jako, że szatnię mamy na ostatnim piętrze ( a np. mamy lekcje na pierwszym), to nie ubieram kurtki, bo też nie chcę odstawać, bo podczas mojej nieobecności zaniesienia kurtki, boję się, że mogą mnie obgadywać. A 'najfajniejsze' jest to, że jak np. K sobie odpuści poprawiania klasówki, to ja też tracę chęć. Kiedyś się nie dałam wzięłam podręcznik na przerwę, a one nazwały mnie kujonem. Proszę o pomoc. Nie chcę zawalić szkoły, przez nie... 

~Zuz.

 

Kochana!

Jeżeli szkołę zawalisz, albo i nie, nie ważne. Wszystko zależy od Ciebie. Nie wiem ile masz lat, ale domyślam się, że jesteś w podstawówce, ponieważ masz jeszcze przyrodę ;). Jakby nie było za rok albo dwa (nie wiem) czeka Cię gimnazjum. Może czas stać się trochę doroślejszą?
Nigdy nie będziesz dobrze się czuła, nawet w najfajniejszym towarzystwie, jeśli nie będziesz sobą! Pokaż innym siebie, zaprezentuj to, jaka naprawdę jesteś. Ludzie polubią Cię jeśli będziesz tylko i wyłącznie sobą! Nie będziesz musiała się wtedy obawiać, że ktoś Cię obgada, albo będziesz odstawać. Każdy z nas jest inny i powinno się to jak najbardziej eksponować. Jeżeli Twoim koleżankom nie podoba się to, jaka jesteś, a nawet nazywają Cię kujonem, to znaczy, że nie są warte Twojej sympatii i powinnaś raczej rozejrzeć się za kimś godnym Twojej uwagi.
Możesz po prostu na przekór brać ze sobą podręcznik do nauki, lub nawet tę głupią kurtkę z szatni! Jeżeli tak bardzo boisz się, że Cię obgadają, weź je ze sobą ;).
Jednak moim zdaniem, nie powinno się udawać i bać się "odstawania". Skoro jest Ci tak ciężko, znaczy, że znalazłaś sobie nieodpowiednie towarzyszki, które powinnaś zmienić, albo zacząć być SOBĄ!
Pamiętaj! Jesteś wyjątkową i niepowtarzalną osobą! Na świecie nie ma drugiej takiej jak Ty! Szkoda byłoby to zatrzeć złudnym wrażeniem, że jest się takim jak wszyscy!

Pozdrawiam,
Crazy 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Szablon wykonała prudence. z Panda Graphics. Credits: x | x