środa, 18 listopada 2009

Malinki

Hejjj dziewczyny:):)
Superancki blooog :):)
Codziennie go odwiedzam :D
No ale do rzeczy...
Siedziałam sobie z chłopakiem na klatce... i zaczął mnie całować po twarzy i po szyji... i nagle on do mnie ze zrobi mi malinke... przyznam ze nie bardzo wiedziałam o co chodzi... no ale jakos on zaczal... no i jak skonczyl to powiedzial ze fajna... poszlam do domu do lusterka.. patrze a ona jest srednicy jakies 4 cm... Możecie coś więcej na temat tej malinka napisac? czy ona jest szkodliwa? czy robi się ją w jakims konkretnym celu? ile ona pozostanie na skórze... i jeszcze jedno... jak moge ją zamskowac? boje sie co by bylo gdyby rodzice ją zobaczyli... boje sie ich reakcji (mowie od razu puder nie pomaga, bo wlasnie probowalam...:(:() Z góry bardzo dzięki za odp.
Pzdr dla Was

~Niunia...;)Droga Niuniu!

Głowa do góry! Mam nadzieję, że nie będziesz mieć problemów z tego powodu. Posiłkując się niezawodną Wikipedią, aby nie uronić żadnego szczegółu dotyczącego malinki, postanowiłam przedstawić najważniejsze informacje i rady.

Co to jest malinka?

Malinka jest to w skrócie mówiąc, zmiana skórna o charakterze naczyniowym, czyli niewielki krwiak. To coś w rodzaju mocnego pocałunku na skórze np. szyi. Nie jest ona szkodliwa dla zdrowia, ale nie można jej opalać, gdyż wówczas może nastąpić trwałe przebarwienie. Teraz mamy późną jesień więc ryzyko jest raczej znikome. Tylko nieumiejętnie zrobione malinki mogą powodować ból.
Wykonanie malinki polega na ssaniu skóry, przez co powstaje przekrwienie i czerwony ślad.
Malinka może pozostać na skórze od czterech do dwunastu dni, czyli około tydzień. Wszystko zależy od tego, czy jak silny był ten pocałunek (ssanie).


Co oznacza?

Tak jak buziak, oznacza uczucie i jest jedną z pieszczot między partnerami. Może symbolizować trwanie w związku, bycie razem, namiętność. Sądzę, że Twój chłopak zrobił to może dla przyjemności, a może z chęci "podpisania się" na Tobie ("To jest moja malinka, ona jest moją dziewczyną"), albo z czułości, jak każdą pieszczotę. W niektórych kulturach malinka jest elementem gry miłosnej.

Jak ją ukryć?
Wielu osobom może przeszkadzać taki ślad na skórze, gdyż powstały w miejscu widocznym, jest dosyć krępujący - bo jednoznaczny dla obserwatorów. Oczywiście, niektórym ona nie przeszkadza, dowartościowuje ich to, pokazuje, że ktoś obdarzył ich namiętnością i z kimś wymieniali takie czułości. Jeśli chodzi o Twoich rodziców, faktycznie mogą być niezbyt zachwyceni. Rodzicom często trudno pogodzić się z tym, że ich dzieci całują się ze swoją sympatią, a co dopiero posuwają się do malinek i odważniejszych pieszczot.

Aby zamaskować czerwony ślad na szyi, użyj korektora, najlepiej nieco jaśniejszego od tonacji skóry twarzy. W tym czasie polecam też noszenie np. golfu lub chustki na szyi. Witamina K przyspieszy proces znikania malinki. Możesz więc zaopatrzyć się w krem z dużą jej ilością.


Przykładowy krem z witaminą K.

Pozdrawiam!
Megu;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Szablon wykonała prudence. z Panda Graphics. Credits: x | x