poniedziałek, 23 listopada 2009

Uroda: Pielęgnacja rzęs i zalotki

Hej dziewczyny. Chciałabym, abyście napisały notkę ze sposobami dbania o rzęsy. Przede wszystkim pragnę dowiedzieć się kilku rzeczy o zalotkach, np. czy są bezpieczne, czy nie niszczą rzęs i czy można je stosować w każdym wieku? I które są lepsze, te zwykłe, czy elektryczne?
Będę wdzięczna za odpowiedź;*
Pozdrawiam Was gorąco ^ ^

~ DariaDroga Dario!

W pielęgnacji rzęs ważne jest przede wszystkim wzmocnienie ich. Zwłaszcza gdy używamy tuszu do rzęs, rzęsy słabną i wiotczeją. Mogą też zresztą wypadać. Rzęsy odrastają około 120 dni - myślę, że to wystarczająca przestroga dla fanek makijażu oczu, które je zaniedbują. Dlatego już teraz stosuj odżywki do rzęs. Notka o nich jest tutaj: KLIK.

Serdecznie zalecam też domowe zabiegi.

 - Olej rycynowy jest dobry do codziennego nakładania. Jest łatwo dostępny w aptekach, tani i skuteczny. Chroni rzęsy przed utratą wilgotności szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Nakładaj go dobrze wymytą szczoteczką z użytego tuszu bądź patyczkiem do uszu.

- Wazelina także wzmacnia rzęsy.

Ważne jest też to, jak obchodzimy się z rzęsami na co dzień.

1) Każdego wieczoru dokładnie usuwajmy tusz za pomocą łagodnego mleczka do demakijażu oczu. Jeśli to zaniedbasz, będą się kruszyć i łamać.
2) Sklejone rzęsy rozczesuj grzebyczkiem.
3) Odczekuj kilkadziesiąt sekund, zanim nałożysz drugą warstwę tuszu.
4) Maskarę nakładaj tylko na dobrze oczyszczone rzęsy.
5) Unikaj maskar wodoodpornych. Obciążają rzęsy.

Sądzę, że tyle wystarczy jeśli chodzi o codzienną pielęgnację. A teraz co nieco o zalotkach.

Zalotki.

Zalotki elektryczne to przyrząd uwielbiany przez mistrzów make-upu. Są dwa rodzaje: mechaniczne i elektryczne: te drugie bardziej polecane ze względu na trwalszy efekt, szybsze użycie i dokonały efekt. Trzeba jednak wiedzieć, jak je stosować, pamiętać o podstawowych zasadach oraz - używać zalotki z umiarem, od czasu do czasu. Zbyt częste stosowanie może być brzemienne w skutkach dla naszych rzęs.

1) Zalotki używamy tylko na idealnie czyste rzęsy, dlatego kilka minut przed użyciem dokładnie oczyść je mleczkiem (delikatnym). Połączenie tuszu do rzęs i zalotki równa się wyrwaniu rzęs! Myślę, że to wystarczająca przestroga. Dopiero po podkręceniu możesz nałożyć maskarę.

2) Przed użyciem podgrzej zalotkę strumieniem suszarki (przez ok. 5 min.). Uważaj, nie może być gorąca.

3) Trzymaj ją zaciśniętą tuż przy powiece, przez ok. 10 sekund.

Nie sądzę, byś nie mogła stosować zalotki, choć to zależy ile masz lat. Ale jeśli jesteś już nastolatką, to jeśli użyjesz jej raz na jakiś czas, na specjalną okazję, nic się nie stanie. Ale pamiętaj o odżywkach lub olejku rycynowym dla wzmocnienia.

 

Polecane zalotki:
10 zł - KillyS, zalotka mechaniczna
19 zł - City Chick, Podgrzewana zalotka do rzęs
28 zł - Sally Hansen, Eyelash Curler
69 zł - Sephora, MiniZalotka
134 zł - Talika Paris, Lokówka do rzęs

Pozdrawiam!
Megu;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Szablon wykonała prudence. z Panda Graphics. Credits: x | x