piątek, 18 grudnia 2009

Problemy z goleniem pach

 Cześć dziewczyny!
Przepraszam bardzo, że tak długo czekałyście na odpowiedzi z działu "uroda", ale przez te dwa tygodnie nie miałam stałego dostępu do internetu. Jednak już wróciłam i postaram się w ekspresowym tępie nadrobić zaległości :).
Z góry dzięki za cierpliwość!
Megu

***

Dziewczyny! Macie super bloga, już nie raz mi pomogłyście. Proszę was bardzo o jakieś wskazówki co do golenia pach, bo próbowałam maszynką jednorazową, ale się nie golą! ;( Co mam zrobić, i żeby to było coś co mogłabym zrobić w miarę dyskretnie, bez kupowania czegoś w sklepie, bo nie mam swoich pieniędzy, a tacie nie powiem o tym... Pomóżcie!


~ Załamana

  

Droga Załamana!
Może po prostu źle się do tego zabrałaś? Maszynka (bo sądzę, że chodzi ci o taką typu Gillette czy coś podobnego, dla kobiet oczywiście) to dobre "narzędzie" do golenia pach. Sama jej używam i jestem zadowolona z efektu. Nie jest to trudne, ale sądzę, że przyda Ci się kilka wskazówek.

1) Możesz zaopatrzyć się w piankę do golenia dla kobiet. Wiem, że obawiasz się zakupić ją pod okiem taty, to zawsze jest krępujące. Radzę Ci: albo w końcu się przełamać, bo przecież Twój tata to nie kosmita i na pewno nie po raz pierwszy usłyszy o tym, że dziewczęta w okresie dojrzewania zaczynają się golić, albo namówić go na tygodniówkę. To niezły sposób: kiedy będą Ci potrzebne wkładki, podpaski czy inne artykuły do kobiecej pielęgnacji, nie będziesz musiała go prosić, ale weźmiesz swoje pieniądze i pójdziesz do sklepu w drodze ze szkoły.

Osobiście, wybrałabym opcję pierwszą. Nie mam pojęcia, ile masz lat, ale z biegiem czasu będziesz potrzebować coraz to nowych akcesoriów i nie możesz krępować się za każdym razem, albo rezygnować z danego kosmetyku/środka. Musisz się przełamać. Wkrótce wystarczy, że rzucisz: "potrzebuję na babskie sprawy, tato", a on zrozumie, o co ci chodzi. Zresztą, rusz głową: ty najlepiej znasz swojego tatę i myślę, że wymyślisz sposób, by mu delikatnie powiedzieć, czego Ci potrzeba.

2) Jeśli wolisz zrezygnować z pianki, używaj mydła. Dobrze spień je w dłoniach i nałoż na skórę.

3) Zawsze kieruj maszynkę pod włos. Jeśli jedno pociągnięcie nie wystarczy, powtórz to kilkakrotnie.

4) Dobry patent to golenie się w wannie czy pod prysznicem. Dzięki temu za jednym zamachem spłukasz pachy.

Uważam, że te kilka rad wystarczy. Poza tym, może golarka jest stępiona? Sprawdź nożyki. W razie czego, radzę kupić nową. Rób to co jakiś czas, kiedy pasek nawilżający się zetrze, albo ostrza ulegną stępieniu.
Pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki za Ciebie i Twoją odwagę :).
Megu;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Szablon wykonała prudence. z Panda Graphics. Credits: x | x