czwartek, 31 grudnia 2009

Siostra zabiera mi wszystkie rzeczy


Drogie dziewczyny! 
Co mam zrobić.Mam 16 lat i młodszą o rok siostrę-Kamilę. 
Otóż Kamila zabiera mi bez pytania moje ubrania , dodatki, biżuterię , 
dosłownie chyba wszystko co można na siebie włożyć. 
Ciągle sie z tego powodu kłócimy.Dodam,że ona ma mnóstwo swoich własnych ciuchów i rzeczy ( chyba więcej nawet ode mnie) a mimo to zabiera je mi. 
Rozmawiałam o tym z mamą,ale ona zbyła mnie i powiedziała "nie masz większych problemów!?".Denerwuje mnie to bo czasem kiedy chcę coś ubrać , tego czegoś nie ma w mojej szafce i muszę szukać po całym domu,a często okazuje się,iż ta rzecz jest brudna.Siostra tylko podnosi głos i nie da się z nią normalnie pogadać.Co robić? ona jest naprawde nie do zniesienia. 


~Izabela.

Droga Izabelo!
Wygląda na to, że siostra podziwia Ciebie i Twój styl ubierania ;) Tak to już jest z rodzeństwem- zabierają nam wszystkie rzeczy. Rozumiem, że to może być dla Ciebie bardzo uciążliwe, ale pomyśl! Nie jesteś choć odrobinkę zadowolona z tego, że Twojej siostrze podobają się Twoje rzeczy? Proponuję pogadanie na spokojnie z siostrą. Zróbcie coś na wzór umowy. Ona będzie mogła pożyczać niektóre Twoje rzeczy, oczywiście, jeśli wyraziś na to zgodę, ale będzie musiała je potem doprowadzić do porządku. Nie wiem, czy macie wspólny pokój, bo jeśli nie, to możesz zamontować klucz w pokoju. Nie jest to jednak dobry pomysł, bo moze wybuchnąć awantura. Dobrym rozwiązaniem byłoby też pójście z siostrą na zakupy ;) Jak mówią: zakupy zbliżają do siebie. Nie pozwól, by zawładnęły Wami emocje.
Mam nadzieję, że dojdziecie do porozumienia ;)
Pozdrawiam i życzę udanego Sylwestra, Cykcyk.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Szablon wykonała prudence. z Panda Graphics. Credits: x | x