sobota, 16 stycznia 2010

Brat straszy, że włamie się na GG


 hej mam problem! mój brat poza fizycznym zaczepianiem, to on mnie zawsze straszy ze włamie sie na gg. ze podsłuchuje moje rozmowy itp. (ma 22 lata) nie balabym sie jak bym mu nie wierzyla. ale jest dobry w tych sprawach i na prawde kilka razyu mi sie wlamal.... pomocy, co mam robic!! przeciez to kompletny brak prywatnosci ;/
~mijako

 

Droga Mijako!
Sama również mam 22 letniego brata i mogę powiedzieć, że jest komputerowym mistrzem. Nie mam tu na myśli wychwalanie go etc., ale wszędzie potrafi się włamać (zachowuje przy tym rozsądek, tj. nie włamuje się na strony banków, czy jakiekolwiek tego typu rzeczy). Do niedawna również straszył mnie, że będzie czytał moje archiwum na GG itd. 
Moim zdaniem nie powinnaś mieć jakichkolwiek obaw, gdyż nie robisz nic złego korespondując ze znajomymi. Na początek zmień hasło. Wymyśl coś naprawdę trudnego, na co nikt z zewnątrz nie byłby w stanie wpaść. Najlepiej gdyby znajdowała się w nim również kombinacja numeryczna, tj. własny tok liczb przypadkowo zmieszanych. Wtedy trudniej jest złamać zabezpieczające hasło. 
Zupełnie nie rozumiem Twoich obaw. Przecież nie robisz nic nagannego. Jeżeli mimo jakichkolwiek próśb, bądź gróźb dalej będzie Cię straszył - oznajmij wszystko rodzicom. Powiedz, że masz zero prywatności i zupełnie nie rozumiesz jego zachowania. Staraj się ich przekonać na swoją stronę, tj. mów jak najwięcej na temat, że również potrzebujesz czasu dla siebie. Powinni Cię zrozumieć i wpłynąć na brata. Może ma on dziewczynę? Jeżeli utrzymujesz z nią dobry kontakt powiedz jej szczerze, że ciągle Cię zaczepia i straszy włamaniem na Gadu-Gadu. Na pewno sama załatwi sytuację, zauważysz szybką poprawę. Co do podsłuchiwania telefonów najlepiej byłoby gdybyś na czas rozmów wychodziła na dwór, bądź w miejsce, gdzie nie ma zbędnych słuchaczy. Po krótkim czasie powinno mu się znudzić ,,dręczenie" Ciebie, w konsekwencji czego zyskasz prywatność. Warto ciągle starać się odbudowywać Wasze rodzinne stosunki. Wspólne rozmowy, pomoc w niektórych sprawach - takie rzeczy zbliżają. 
Pozdrawiam i trzymam kciuki ;)
 Ayati

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Szablon wykonała prudence. z Panda Graphics. Credits: x | x