czwartek, 28 stycznia 2010

Ludziom przeszkadza moje gadulstwo

Mam problem z własną osobą. Nie mogę przestacgadać. Gadam cały czas. Nie zamykam się. To bardzo wkurza innych. Jak ztym walczyć?

~Chatty :/


Droga Chatty!

Z pewnością wiele dziewczyn (może i chłopaków) ma podobny problem. Krótko mówiąc "Buzia im się nie zamyka". Po prostu są ludzie, którzy lubią mówić non stop i nie potrafią przestać, w dodatku w każdej chwili mają coś do powiedzenia, na każdy temat.
Szczerze powiedziawszy wątpię, że jest to jakaś wielka wada, którą koniecznie trzeba zwalczyć. Raczej jest to jeden z elementów uroku osobistego. Po prostu swoje musisz powiedzieć, a że jest tego bardzo dużo, to już nie Twoja wina ^^. Większość ludzi raczej ceni gadatliwość, niż próbuje ją zwalczać.
Może po prostu ktoś Ci powiedział, że za dużo mówisz? Jednak pamiętaj, że nie warto kierować się zdaniem pojedynczych osób ;).
A może wygadałaś czyjś sekret? W takiej sytuacji powinnaś nie zwlekać z przeprosinami, a na przyszłość zastanowić się 50 razy, zanim znowu coś powiesz.
Jeżeli otaczającym Ciebie ludziom przeszkadza Twoja gadatliwość, powinnaś raczej poszukać innego towarzystwa. Koleguj się z ludźmi, którzy po prostu Cię zaakceptują i polubią, a nie z tymi, którzy będą Cię non stop krytykowali i wytykali najmniejsze błędy.
Na rozgadanie nie ma lekarstwa. Musisz mieć po prostu silną wolę i trzymać buzię na kłódkę. Jednak nie polecam ;). Bądź po prostu sobą i nie kieruj się zdaniem osób, które nie są warte przebywania w Twoim towarzystwie.

Pozdrawiam,
Crazy

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Szablon wykonała prudence. z Panda Graphics. Credits: x | x