niedziela, 3 stycznia 2010

Taniec latino- co ubrać?
Mogłabyś napisać coś o sukienkach do tańca latynoamerykańskiego? Tylko bez odsłoniętych pleców... Takie, aby były wygodne i podkreślały talię. I jakie buty do takich sukienek? 
~BoogieTańce towarzyskie dzieli się na dwie grupy: tańce standardowe i tańce latynoamerykańskie. Stroje w obu tych typach są głównie dostosowane do obowiązujących przepisów turniejów tanecznych.


W standardzie sukienki są długie, są bez rękawów albo łączą się niby-szalem z dołem sukienki. Czasem wyglądają jak balowe: gorsetowa góra i rozszerzany dół. Tancerki wyglądają poważnie, majestatycznie, dominują kolory klasyczne- czerń, biel, granat lub przygaszone- beże, lekkie róże, błękity. Sukienki szyje się z materiałów lekkich, lejących się (satyna), aby stroje wyglądały pięknie podczas tańca.

Przeciwieństwem do standardowych sukienek są te do tańca latino- samby, salsy, cza-czy. Stroje do łaciny są multikolorowe, świecą i błyszczą oraz nie sięgają dalej niż za kolano. Głównie szyje się sukienki z materiałów bardzo błyszczących, a ozdabia frędzlami, piórami, falbanami, cekinami i koronkami. Gama kolorystyczna jest bardzo bogata: intensywny pomarańcz i turkus, ognista czerwień, cytrynowa żółć, fiolet i trawiasta zieleń i fluorescencyjny róż.

 

Jeżeli chodzi o kroje sukienek, w latino głównie podkreśla się biodra ze względu na ich ruchy i odkrywa wiele z powodu pochodzenia tańca (Ameryka Łacińska, a więc Argentyna, Brazylia), więc o akcent na talię i zakryte plecy będzie trudno. Łatwiej jednak znaleźć sukienkę taką, jaką opisujesz, w gamie sukienek treningowych. Możesz ich szukać w sklepach internetowych (np. www.do-tanca.pl) lub na aukcjach internetowych.
  
Tak samo jak sukienki, robi się specjalne buty do tańca towarzyskiego. Ich szeroki wybór również jest dostępny w sklepach w większych miastach, w sklepach internetowych (np. sklep Akces lub butydotanca.com.pl) lub na aukcjach internetowych.
  
Miłej zabawy z modą!
taodwinyla

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Szablon wykonała prudence. z Panda Graphics. Credits: x | x