poniedziałek, 15 lutego 2010

Jak nie przejmować się opinią innych?

Napiszecie, jak się nauczyć nie przejmować opinii innych? Bo ja ciągle się przejmuję. Pozdrawiam.
~JustynaDroga Justyno!

Z pewnością nie jesteś jedyna! Każdy z nas, nawet w najmniejszym stopniu bierze sobie to, co powiedzą inni do serca, nawet, jeżeli tego po nim nie widać.
Nie powinniśmy jednak za bardzo przejmować się czyjąś opinią, ale też nie możemy nie przejmować się nią wcale. Czasem warto się nią przejąć, ale też nie zawsze ;).

> Kiedy ktoś coś Ci powie, a Ty nie zgadzasz się z jego opinią, mimo wszystko zastanów się nad nią. Często ludzie chcą nam zrobić na złość, a ich opinia niekoniecznie musi być sprawiedliwa. Jeżeli uważasz, że ktoś nie ma racji, po prostu zapomnij o tym, co powiedział. Jeżeli jednak dojdziesz do wniosku, że ten ktoś przynajmniej w małym stopniu miał rację, postaraj się coś zmienić.
> Zawsze, kiedy ktoś Ci o czymś powie, zapytaj o zdanie także inną osobę, najlepiej jakąś dobrą koleżankę lub przyjaciółkę, która będzie z Tobą szczera.
> Zawsze pamiętaj, że nie warto przejmować się tym, co mówią osoby zazdrosne, złośliwe lub po prostu te, które nas nie lubią, bo zazwyczaj ich opinia nie jest prawdziwa i tym samym nic nie warta.
> Uwierz w siebie i zrozum, że masz wiele zalet, które przeważają nad Twoimi niewielkimi wadami!
> Pamiętaj, że ludzie zawsze gadali, gadają i będą gadać, nic na to nie poradzisz, ale nie powinnaś brać sobie wszystkich, wyssanych z palca opinii do siebie.

Generalnie po prostu bądź sobą, lub to co lubisz, bądź taką, jaka jesteś naprawdę, a ludzie taką Cię polubią. Zawsze trzymaj się swojego zdania bez względu na to, co mówią złośliwcy.

Trzymam kciuki,

Crazy

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Szablon wykonała prudence. z Panda Graphics. Credits: x | x