piątek, 7 maja 2010

Alergiczna reakcja na maskarę

hej, mam problem. otoz dwa dni temu pomalowalamrzesy. zrobilam tez tak wczoraj i dzisiaj. kazdego dnia wieczorembardzo bola mnie oczy. dlaczego tak jest? czy jest to wina tuszu?uzywam rimmel glam'eyes. prosze! na poczatku myslalam, ze za duzosiedzialam przed komputerem czy cos. ale to sie powtorzylo..prosze opomoc!

~ maryskaDroga Maryśko!

Prawdopodobnie maskara, której używasz, Cię uczula. Może zawierać składniki, które drażnią Twoje oczy. Aby to sprawdzić, zalecam prosty test: przestań używać tego tuszu przez kilka najbliższych dni. Jeśli oczy przestaną boleć, będzie to oznaczać, że "diabeł" faktycznie siedzi w owym kosmetyku.
Nie pasuje mi tylko to, jak określiłaś objawy. Ból rzadko towarzyszy podobnym alergiom, za to pojawia się pieczenie i łzawienie. Dlatego jeśli okaże się, że mimo zaprzestania malowania oczu Twój problem nie minął, powinnaś skontaktować się z okulistą.

W przypadku alergii, wymień maskarę na inną. W ostateczności zalecam spróbować hypoalergicznej, do oczu wrażliwych - najpierw jednak popróbuj zwykłych, ale innej firmy, może tu przecież chodzić tylko o zawarte w danym rodzaju pigmenty.

Pozdrawiam!
Megu;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Szablon wykonała prudence. z Panda Graphics. Credits: x | x