niedziela, 1 sierpnia 2010

Jak zawiązać chustkę, szal, apaszkę?

Dziewczyny! Wiem, że chustka to bardzo fajny dodatek, jednak nie mam nigdy pomysłu, jak ładnie można ją zawiązać. Pomożecie? ;)
~R

  

Droga R!
Czy to mała, kwadratowa apaszka, czy lekka chustka albo miękki szal, ten kawałek materiału można wiązać na wiele ciekawych sposobów. Tradycyjnie ma on osłaniać lub zdobić szyję, ale nadaje się też do przyozdobienia głowy lub wykreowania fantastycznej fryzury. Zacznijmy jednak od podstaw.


WOKÓŁ SZYI

Sposób nr 1: na ramionach czy oplątany wokół szyi

  

Szalem możesz okryć ramiona, obwiązując go wokół ramion. Możesz także omotać go wokół szyi tak, aby końce lekko zwisały.

Sposób nr 2: po prostu przeplątana

Jeśli masz kwadratową lub trójkątną chustę to sposób dla Ciebie. Kwadratową złóż wzdłuż jednej przekątnej i postępuj tak jak z trójkątną: chwyć dwa rogi w obie ręce, przyłóż do klatki piersiowej, skrzyżuj chustę i rogi wyłóż do przodu.

Sposób nr 3: zawiązany

  

Sposób dobry również na wiązanie zimowych szalików. Złóż szalik na pół, tak aby po jednej stronie były końce, a z drugiej pętla. Chwyć jedną ręką pętlę, a drugą końce, zarzuć szal na szyję i z przodu włóż końce w pętlę. Voila!

Sposób nr 4: kokarda

  

Gdy Twoja chustka bardziej przypomina szarfę, zawiąż ją wokół szyi na kokardę. Doda dziewczęcości całemu strojowi.

Sposób nr 5: naszyjnik z szala

  
Postępuj zgodnie z rysunkami.


A może jeszcze więcej sposobów? W tym filmiku jest ich aż 11. Zajrzyj tutaj -> http://www.youtube.com/watch?v=Q6jLnFVKaLA


NA GŁOWIE

Sposób nr 1: jako opaska

    

Apaszkę lub bandanę złóż, aby powstała długa wstęga i zawiąż ją jak opaskę wokół głowy. Do Ciebie należy decyzja, czy chcesz, aby opaska była gładka, czy może wyeksponujesz wiązanie, robiąc z niego kokardkę czy węzełek. Do propozycji nr 1 możesz także doczepić kwiatka lub ozdobną spinkę, np. z kryształkami.

Sposób nr 2: jako bandana

 

Postępuj zgodnie z obrazkami.

Sposób nr 3: kokarda

  

Chyba nie muszę opisywać, jak się ją robi ;).

Sposób nr 4: jako turban

  

Ostatnio popularne nakrycie głowy. Chroni przed słońcem, ukryje nieświeżą fryzurę. Takie cudo wyczarujesz w kilka chwil z pomocą jedynie szala lub chusty. Jak? Bloggerka Bastet Ci w tym pomoże. Tutaj znajdziesz instrukcje ->http://bastetlady.blogspot.com/search/label/instrukcje/

Sposób nr 5: w stylu Beyonce z klipu "Why don't you love me"

 
 

Taki sposób wiązania legendarnej czerwonej bandany jest charakterystyczny dla stylu rockabilly. Jak wykonać taki splot? Filmik instruktażowy tutaj -> http://www.youtube.com/watch?v=hln-UEvhJN0&

Miłej zabawy z modą!
taodwinyla

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Szablon wykonała prudence. z Panda Graphics. Credits: x | x