piątek, 5 listopada 2010

Nie pozwala mi się całować


Dziewczyny ratujcie! Mam 14 lat, moja mama generalnie pozwala mi na wiele rzeczy...  Moge nosić szpilki, chodze na imprezy, czasami sama kupuje mi piwo,  ale nie pozwala mi na jedno. Mianowicie nie pozwala mi się całować...  Prosze pomóżcie mi znaleźć jakieś dobre argumenty aby ją przekonać! 
Wiem że to dziwne, ale błagam pomóżcie ;*

~Kristi


Droga Kristi!
Twój problem jest naprawdę nietypowy. Mama, która pozwala na  prawie
wszystko, a nie pozwala na... całowanie. 
Nie napisałaś jednak czy masz może chłopaka i jak doszło do tego, że mama oznajmiła Ci, że nie możesz się całować. Podała jakiś powód czy po prostu wyskoczyła z tym jak Filip z Konopi? Gdybym wiedziała czy masz kogoś byłoby mi trochę łatwiej, ale teraz sobie też poradzę. 
Jeśli masz chłopaka i chcesz się z nim całować, a mama Ci na to nie pozwala to trochę gorsza sprawa. Jeśli zaś nie masz jeszcze chłopaka, a mama już Ci daje zakaz, to na razie nie masz się czym martwić, ponieważ nie będziesz się teraz całować, a dopiero za jakiś czas, kiedy ten dzień nadejdzie będziesz mogła się zamartwiać.
Przyjmijmy jednak, że ten dzień nadszedł, chłopak chce Cię pocałować a Ty... nie możesz. To strasznie przykra sprawa. Dlatego ważna jest rozmowa z mamą i przypomnienie jej jak to jest być nastolatką, mieć pierwsze miłości, pierwsze pocałunki, to przecież są naprawdę piękne czasy, które każdy w swoim życiu przeżył i więcej się nie powtórzą. W końcu pierwszy raz jest tylko raz. Ważne jest też, aby podała Ci powód, dlaczego nie możesz tego robić. Powiedz, że jesteś ciekawa, co zrobili jej ci chłopcy, że mają się trzymać z daleka.
Wytłumacz, że to normalne zjawisko wśród osób, które do siebie coś czują i że nie będziesz całować się z każdym nowo spotkanym, ale z tym jednym, którego pokochasz. Przecież ona także się całowała i sądzę, że całuje się do tej pory, w końcu jakoś się urodziłaś. To właśnie dzięki jej miłości.
Po cichutku sądzę, że Twoja mama poprostu się o Ciebie martwi, ma Cię za malutką dziewczynkę, która ma tylko 14 lat. A co Twoja mama sądzi na temat związków w tak młodym wieku? Jest także na nie, czy może rozumie jakie są teraz czasy, świat pędzi do przodu i akceptuje nastoletnie związki? 
Możesz także przedstawić jej chłopaka, z którym będziesz chodzić.
Niech go obejrzy, sprawdzi i zobaczy, że to inteligentny chłopak (bo wierzę, że tylko z takimi będziesz się całować;) ). Może wtedy zobaczy, że to, że będziesz się całować, nie znaczy, że zejdziesz na złą drogę i twoim hobby będzie włóczenie się po nocach, ale po prostu będziesz przeżywać to co każdy w takim wieku. 
Rozmowa to coś, co radzę Ci najbardziej. Jednak nie awanturuj się, ani nie krzycz, to nie pomoże, a wręcz przeciwnie. Wzbudzi w Twojej mamie podejrzenia, dlaczego tak prędko Ci do pocałunków. Pamiętaj też, że nie będziesz się przecież całować przy mamie, bo to trochę niestosowne i krępujące, a na osobności. Twoja mama na to nie będzie patrzeć.

Pozdrawiam i trzymam mocno kciuki, 
Rudzielec

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Szablon wykonała prudence. z Panda Graphics. Credits: x | x