piątek, 12 listopada 2010

Słabe zęby.


       Mam słabe zęby. Ubytki nie są mi obce, a gabinet dentystyczny to prawie drugi dom ;/ Co zrobić, by jest wzmocnić? 

~Marshmallow 


Kochana Marshmallow!
Może być wiele przyczyn słabych zębów np. dziedziczność po rodzicach, niedobór wapnia, witaminy D. Jest wiele sposobówwzmocnienia zębów, jednak nic nie pomoże bez odpowiedniej higieny jamu ustej. Nigdy nie wolno robić sobie dni wolnych od szczotkowania zębów przez ok. 2-3min.  Oto, moim zdaniem, najważniejsze sposoby wzmocnienia zębów:
  • Szczotkowanie zębów co najmniej 2-3 razy dziennie. Używaj do tego pasty z fluorem, który jest niezbędny do odpowiedniego rozwoju zębów, a po szczotkowaniu użyj płukanki z tym samym składnikiem.

Pasta do zębów Elmex z aminofluorkiem.
Cena : ok.12 zł.
Polecam właśnie tę pastę, ponieważ noszę aparat ortodontyczny i moje zęby są podatne na próchnicę, ale ona skutecznie je chroni.

Płukanka Elmex przeciw próchnicy.
Cena: ok. 15 zł.
  • Postaraj się ograniczyć spożywanie słodyczy oraz produktów o wysokiej kwasowości (np. owoce cytrusowe, wysokosłodzone napoje gazowane), które osłabiają szkliwo i mogą powodować ubytki. Pamiętaj, że po spożyciu pokarmu o dużej kwasowości nie należy od razu szczotkować zębów, ponieważ włókna szczoteczki mogą dodatkowo uszkodzić szkliwo zęba. Zaleca się odczekanie ok. godziny.
  • Wzbogać swoją dietę o więcej pokarmów bogatych w wapń i witaminę D np. mleko, ryby, jaja, jogurty, sery, aby wzmocnić zęby od wewnątrz.
  • Regularnie kontroluj stan uzębienia i udawaj się na fluoryzację, aby je wzmonić i zapobiec próchnicy.
Mam nadzieję, że moje porady okażą się przydatne i gabinet dentystyczny przestanie być Twoim drugim domem. Pozdrawiam!
Mycha
Mycha (19:08)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Szablon wykonała prudence. z Panda Graphics. Credits: x | x