poniedziałek, 3 stycznia 2011

Babcia faworyzuje brata


Witam. Mój problem zaliczę do kategorii rodzina. Mianowicie... Moja babcia stawia mojego starszego brata zawsze wyżej ode mnie. Jeżeli są święta, urodziny czy inne tego typu okazje, to mój brat zawsze dostaje wszystkiego więcej, jego rzeczy są fajniejsze itp. Sprawia mi to bardzo dużą przykrość, ponieważ chciałabym aby traktowała nas równo. Uważam, że to wcale nie jest dużo. Nie mam żądnego problemu jeżeli chodzi o mojego brata. Ciesze się, ze ma fajne rzeczy, ale czemu moim kosztem [uważam, że mogę to tak nazwać]? Możecie mi coś doradzić w tej sprawie?

Ordinaryy

  

Kochana Ordinaryy!

Babcie, jak to babcie, zawsze starają się przychylić nieba swoim wnuczętom. Mimo, że często wiąże się to z wielkim pobłażaniem i rozpuszczaniem wnuków, łatwo im to wybaczyć - czynią to przecież z miłości. ;)
Jestem pewna, że Twoja babcia nie zrobiłaby niczego, co miałoby sprawić Ci przykrość. Masz prawo czuć się niekomfortowo w tej sytuacji - to przecież bliska Ci osoba i chciałabyś być przez nią doceniona.
 
Chciałabym jednak, żebyś postarała się wczuć w sytuację brata. Ty, jako najmłodszy z domowników posiadałaś nadane przez rodziców przywileje - pewnie zdarzały się sytuacje, gdy brat musiał Ci ustąpić, zaopiekować się Tobą, czy w czymś pomóc. Wraz z Twoimi narodzinami przestał być oczkiem w głowie rodziców, to Ty potrzebowałaś odtąd większej ilości poświęcanego przez nich czasu i opieki. 
Napisałaś, że w Twoich relacjach z bratem nie ma żadnych problemów - oznacza to, że taka sytuacja mu nie przeszkadzała bądź się z nią pogodził. W każdym razie nie miał Ci niczego za złe (starsze rodzeństwo czasem po prostu nie lubi swoich młodszych sióstr czy braci, bo zaczyna czuć się niepotrzebne). 

I o ile Twój brat wcale się zajętą przez Ciebie pozycją nie przejmował, o tyle babcia starała się mu tak czy siak tozrekompensować. A w jaki sposób zaczęła to robić? Właśnie poprzez takie prezenty. Chciała mu udowodnić, że ona nadal go kocha i mimo Twojego pojawienia się na świecie nie zamierza traktować go inaczej niż dotychczas. Oczywiście nie mogę z góry zakładać, że tak właśnie jest, dlatego też powinnaś wyjaśnić tę sprawę. 

Proponuję rozmowę z nikim innym, jak z babcią. Opowiedz jej o tym, jak Ty widzisz tę sytuację i co Ci w niej przeszkadza. Wyznaj jej, że jest Ci zwyczajnie przykro z tego powodu, bo czujesz się gorsza od brata i masz wrażenie, że jest bardziej przez nią kochany. Myślę, że babcia Cię zrozumie i wyjawi Ci kierujące nią powody.
Oprócz tego pokaż także, że nie chodzi wcale o chęć  posiadania przez Ciebie fajnych gadżetów, które ona miałaby Ci sprezentować. :P Dzwoń do babci w jej święta (imieniny, urodziny, Dzień Babci) składając życzenia - a jeśli jest możliwość, jeździj do niej.
 Kontaktuj się z nią także bez wyraźnego powodu, ot tak sobie. Opowiadaj wtedy, co się u Ciebie dzieje i pytaj o jej samopoczucie. Udowodnij, że jesteś wspaniałą wnuczką (choć myślę, że niczego udowadniać nie musisz). 

Jednocześnie pielęgnuj więzi z bratem. Nie dopuść do tego, by Wasze relacje miały się popsuć (z powodu różnych czynników). Bądźcie dla siebie wparciem.

Życzę Ci rozwiązania problemu, poprawienia samopoczucia i wszystkiego dobrego. :)

Pozdrawiam,
Terca

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Szablon wykonała prudence. z Panda Graphics. Credits: x | x