środa, 9 lutego 2011

Szalone lata '80

A może jakieś zestawy z lat 80, ogólnie o modzie panującej w tamtych czasach? U nas w szkole będzie walentynkowa dyskoteka wzorowana na latach 80 i nie wiem, jak się ubrać.

~Rookie
  
Droga Rookie, w twojej szkole szykuje się najwyraźniej nieziemsko kolorowa zabawa i jeżeli wszyscy wpasują się w klimat lat ’80, to zdecydowanie warto byłoby zabrać aparat : )
Przenieśmy się zatem do radosnej „dekady kiczu i lycry”, gdzie styl sportowy wypłynął na ulice, mieszał się ze „stylem licealnym” i nietuzinkowymi zestawieniami koronkowych elementów z gorsetami oraz bielizny, nie zawsze noszonej pod ubraniem. Poniżej zaprezentuję ci 3 pomysły na strój oraz postaram się omówić ich elementy. Do dzieła!

   
Z aerobiku na ulicę.
Chodzi o legginsy, które były wszechobecne. Postaw na bardzo intensywny kolor, ale zadbaj o ich odpowiednią grubość, gdyż prześwitująca bielizna wcale nie jest stylowa. Jeżeli lubisz zwierzęce motywy, wybierz lamparcie cętki, panterkę lub deseń zebry. Do tego sprawdzą się getry w kolorze perfekcyjnie kontrastującym z legginsami. Jeżeli masz w domu zagorzałego fana Madonny, Abby, Michaela Jacksona lub innej gwiazdy z tegoż okresu (albo sama do takich należysz!), sprawdzi się świetnie kolorowa koszulka z podobizną gwiazdy. Jeżeli takiej nie posiadasz; wybierz się do Second Handu, na pewno uda ci się coś znaleźć. Jeżeli trafisz na rozmiar XXL, możesz fajnie zawiązać rant na supeł, który opadnie na wysokości biodra. Prawdopodobnie będzie chłodno; warto mieć marynarkę, której ramiona powinny być wypchane. Im wyższe i bardziej sterczące, tym lepsze! Marynarka w geometryczne wzory? Szczyt kiczu – i o to właśnie chodzi. Pamiętaj o dużej ilości plastikowej biżuterii. Neonowy róż i soczysta zieleń do siebie nie pasują? To wspaniale, szybko je zakładaj! Nie zapomnij o żółtym i pomarańczy! : )
 
 
  

   
Erotyczne wyzwolenie.
Właśnie tak się to ładnie nazywa. W tej dekadzie kobiety były coraz bardziej świadome własnej seksualności, której nie bały się eksponować. Duży wpływ na to miała Madonna, jednak zajmę się tym w nieco dalszej części artykułu. Jednakowoż muszę zaznaczyć, że omawiany przeze mnie styl, jest zarezerwowany raczej dla starszych dziewcząt, gdyż nieumiejętna zabawa może doprowadzić do „imidżu pani spod latarni”! Dominują koronki, tiulowe spódniczki, skórzane gorsety, koronkowe rajstopy i rękawiczki bez palców. Biżuteria powinna być błyszcząca; pojawiają się ćwieki, dżety i nity – w uszach wiszą srebrne krzyże. Kluczowa jest również fryzura – włosy powinny być nastroszone. Nie zapomnij o makijażu – wyraziste kolory, mocno umalowane oczy i czerwone lub czarne usta. Możesz sobie również domalować kokieteryjny pieprzyk : )
  
   

W stylu gwiazd.
a) Madonna i „like a virgin” – całkowity przełom w postrzeganiu ubioru kobiecego – zerwanie z grzecznym wizerunkiem. Na scenie jawi się rock i seks. Madonna była nieziemsko popularna, mnóstwo dziewczyn próbowało ubierać się tak, jak ona. Polecam zapoznać się z teledyskiem do wspomnianego przeze mnie utworu. Nie rozpisuję się tak, jak w poprzednich przypadkach, gdyż na dobrą sprawę to Madonna odpowiada za „erotyczne wyzwolenie”.
  

b) ABBA – nie wiem, jak wam – ale mnie od razu kojarzą się cekinowe stroje i spodnie dzwony :) I właśnie o takim wizerunku chciałabym wspomnieć. Zespół z przełomu lat ’70 i ’80, ale tak charakterystyczny, że wypadałoby o nim wspomnieć. Świetnie nada się peruka afro, jeżeli taką posiadasz. Jeżeli w swojej szafie nie masz cekinowych bluzek, pasków i marynarek – wybierz się do Second Handu, za grosze dostaniesz niepowtarzalne ciuszki.
 
  
c) Michael Jackson – nie ma chyba osoby, która nie słyszałaby o Królu Popu. Jego wizerunek był w tamtych czasach nietypowy, ale bardzo szybko się przyjął i zyskał naśladowców. Początkowo Michael również nosił cekinowe marynarki, miał swoją słynną rękawiczką z kryształami Swarovskiego i spodnie z cekinowym lampasem (okres Billie Jean). Później Thriller i charakterystyczna marynarka, Bad i obrót o 180 stopni, do stylu bardziej rockowego. Jego styl charakteryzowały mocne kolory – żółty, niebieski, czerwony i militarne akcenty (dominujące zwłaszcza w późniejszym okresie) No i białe skarpetki do mokasynów : ) Wizytówka. Prawie jak Fedora.
 
  
 
Utwory:
- Bad

Pamiętaj o zabawie kolorem i kiczem! Raz kiedyś w końcu można :)
Życzę ci bardzo udanej zabawy!
Pozdrawiam,

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Szablon wykonała prudence. z Panda Graphics. Credits: x | x