piątek, 18 marca 2011

Termoloki

To znowu ja, wasza natrętna Boogie:)
Muszę coś wiedzie o termolokach, czy są dobre do długich włosów? Jak się je używa i które marki są najlepsze?

~ BoogieDroga Boogie!
I dla mnie jest to pewna nowość, ale poszperałam w naszym niezawodnym Google i znalazłam dla Ciebie materiały dot. termoloków.

Termoloki.

Termoloki mogą być zakładane na włosach każdej długości. Ich główna zaleta to czas trwania całej "zabawy" - jest o wiele krótszy od czasu, którego wymagają zwykłe wałki. Nie musimy zakładać ich na noc, wystarczy po prostu zająć się czymś innym, np. kiedy szykujemy się na wyjście i chcemy pokazać się w lokach, zakładamy termoloki i robimy makijaż, czekając aż wystygną.

Ktoś, kto ma choć nikłe zdolności manualne, albo dobrze radzi sobie z modelowaniem włosów, nie będzie mieć problemów z obsługą termoloków. Jeśli boicie się ewentualnych poparzeń, bo istnieje taka możliwość, poproście mamę lub siostrę. Zawsze to bezpieczniej.

Dzięki termolokom unikniemy efektu "baranka", loki będą mięsiste, sprężyste i będą wyglądać naturalnie. Termoloki skręcają włosy dobrze i trwale, ale oczywiście musimy im pomóc i kiedy je zdejmiemy, utrwalmy skręty dobrym lakierem.Jeśli chodzi o wybór właściwych termoloków, pochodziłam po forach internetowych, gdzie wypowiadały się użytkowniczki. Większość z nich opowiadała się za termolokami nagrzewanymi elektrycznie. Inne, które gotuje się wrzątku, były ostro krytykowane - głównie za bardzo trudne wydobycie ich z garnka, możliwe poparzenia, kłopot z codziennym gotowaniem i czasochłonność tego zajęcia. Myślę więc, że zdecydowanie warto zaopatrzyć się w te pierwsze. Może zapłacimy więcej, ale prawdopodobnie unikniemy wypadków i nerwów.

Termoloki są ponoć raczej trudno dostępne w sklepach, choć, szczerze powiedziawszy, nie orientuję się w tym specjalnie. Polecane są zwłaszcza te firmy Remington. Posiłkując się wiadomościami ze strony Skąpiec.pl wywnioskowałam, że można na nie trafić zaledwie kilku sklepach. Od czego jednak mamy internet? Możesz zakupić przez sieć z dostawą pod same drzwi, ich koszt wynosi od 130 - 170 zł. Oprócz tego dostępne są na allegro (myślę, że naprawdę warto przejrzeć te aukcję, a nuż trafi się prawdziwa okazja).Przykładowa aukcja:
KLIK

Zakładanie termoloków.
Myślę, że tutaj nie będzie problemu - instrukację obsługi znajdziesz w lub na opakowaniu.
Jeżeli jednak wolisz ściągnąć ją z internetu, na stronie podanej wyżej aukcji znajduje się link do takowej instrukcji, którą możesz pobrać.

Miłej zabawy z lokowaniem włosów!
Megu;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Szablon wykonała prudence. z Panda Graphics. Credits: x | x