poniedziałek, 18 marca 2013

Jak odpowiedzieć na jego zaloty?

 Witaj! Jest pewnie chłopak z 3 gim (ja jestem w 1). I on do mnie zarywa, ale to troche skomplikowane. Gdyż na początku robił to tylko dla żartu (tak samo z innymi 1-klasistakimi)i wyglądało to inaczej niż teraz, ale z innymi dziewczynami to max.2 tygodnie i na śmianie. I ze mną też było tak na początku. Ale teraz coś się zmieniło. Tzn. od już 2-3 tyg. Bo zawsze czeka na mnie, wyraźnie flirtuje ze mną, a gdy jakiś kolega rzucał mnie śnieżkami powiedział: zostaw moja Anię i codziennie w sql tak jest, a często patrzy mi w oczy zauważyłam że źrenice ma powiększone niż normalnie. I mnie jako jedyną dziewczynę z 1. klas ma w znajomych na fb(tylko że nasze gim jest małe), i niedawno polubił moje zdjęcie. Za każdym razem gdy mnie widzi na korytarzu zagada do mnie albo gdy widzi że ide to mnie woła. Tylko, że powiedział mi taki tekst np. to nic Ania że jesteś w 1 gim a ja w 3. Lub często kładzie mi rękę na ramiona (dla zrozumienia nie ma to nic wspólnego z obmacywaniem ;) )I ja zawsze wtedy odsuwam się i mówię: gdzie te ręce? Czy dobrze reaguję?! Gdy dziś chciałam iść do koleżanek to zaszedł mi droge i mnie nie przepuscił. Powiedział żebym mu dotrzymała towarzystwa, a ja na to: wole iść do lepszego towarzystwa. Bo co innego mogłam powiedzieć? Udaje że mi w ogóle nie zalezy. Albo co powiedzieć na tekst w stylu: bolą cię nogi, bo mi cały czas po głowie chodzisz?! I wiem, że trochę rozmawiał o mnie ze znajomą (ale nwm co mówił i nie dowiem się, bo będzie się dopytywała dlaczego chce wiedzieć itp.) Moim zdaniem sądząc po jego zachowaniu możliwe że mu sie podobam, ale 2 lata różnicy to za dużo jak dla niego. A co wy o tym myślicie?
P.s. Nie ignoruje mnie przy znajomych.

~Ania ;)
Kochana Aniu,
Co prawda nie napisałaś wprost, że on również ci się podoba, ale mogę to wywnioskować sama z twojej wypowiedzi. Rozumiem, że różnica 2 lata może się wydawać spora, ale tak naprawdę nie jest aż taka zła, jak ci się wydaje. Chłopcy, jak ci pewnie wiadomo, dojrzewają później niż dziewczęta, dlatego nawet jeśli w dacie urodzenia jest między wami różnica 2 lat, to w rzeczywistości możecie być na podobnym poziomie psychicznym. W dodatku ja akurat zawsze wierzyłam, że dla prawdziwej miłości różnice wiekowe nie istnieją, bo dla niej w ogóle nic się nie liczy.
Z twojej wiadomości wnioskuje, że ty mu się podobasz, powiedziałabym nawet, że bardzo podobasz. Jeśli tylko odwzajemniasz jego zainteresowanie, to dlaczego nie dać sobie szansy? Popatrz optymistycznie, a może będziecie się świetnie dogadywać i stworzycie razem cudowną parę. Jedno jednak, co może stać na przeszkodzie, to twoje zachowanie względem niego. Nie krytykuję cię, pamiętaj, ale radzę małe zmiany. Twoje odpowiedzi są owszem zabawne i pokazują, że nie jesteś "ta pierwsza lepsza", ale czasami można odpowiedzieć coś po prostu miłego. Oczywiście, że nie należy zawsze być tak przesadnie miłą itd, ale raz na jakiś czas warto. Złośliwości chłopców intrygują, ale to nie może być jedyne, co od nas usłyszą. W ostateczności są akceptowalne, ale koniecznie powinny zostać wtedy powiedziane tak, żeby chłopak zrozumiał, że tylko się z nim droczysz, najprościej mówić je po prostu z uśmiechem. Ale w odpowiedziach można się też pokusić o odrobinę flirtu. Chociażby na zdanie "bolą cię nogi, bo mi cały czas po głowie chodzisz?..." można odpowiedzieć "A ciebie od chodzenia po mojej?" albo "Nie, jeszcze nie bolą, ale mam nadzieję chodzić tak dłużej."...To tylko moje propozycje wymyślane na poczekaniu, ale chodzi o to, żeby jakoś mu pokazać, że też ci się podoba. Możesz też pokazać mu to na wiele innych sposobów, ale one były już przez nas wielokrotnie opisywane, wystarczy poprzeglądać stare notki w spisie.

Życzę powodzenia,
Cocalotte

3 komentarze:

  1. Bardzo Ci dziękuję ;) A zachowuje sie tak dlatego że mam po prostu obawy że on nie na poważnie mnie traktuje.

    OdpowiedzUsuń
  2. Tincia bardzo Cię proszę zajrzyj na maila i poradź mi coś ;C Wiem, że strasznie dużo napisałam, ale odpowiedz chociaż w tej ostatniej sprawie. To dla mnie mega ważne! Mam nadzieję, że nie zostawisz mnie bez odpowiedzi. Pozdrawiam Cię serdecznie :)

    OdpowiedzUsuń
  3. "polubił moje zdjęcie, na pewno się we mnie zakochał !" ;____;

    OdpowiedzUsuń

Szablon wykonała prudence. z Panda Graphics. Credits: x | x