czwartek, 22 sierpnia 2013

Blizny po otarciach

Hej Lullaby! Mam problem ze stopami. Jakieś 4 lata temu obtarły mnie zwykłe trampki z tyłu stopy. Nogi się zagoiły, ale przez te lata powstawały nowe ranki i teraz, mimo zagojonych stóp, mam blizny. Nogi są sine, powstały dziwne, fioletowe, brązowe plamy. Czy dałoby się coś z tym zrobić? :) Pozdrawiam!
AnonimowyHej Anonimie!
Notka może nie będzie za długa, jednak postanowiłam ją opublikować, ponieważ problem wydaje mi się dość powszechny. Sama mam kilka takich plamek i dopiero teraz zwróciłam na nie uwagę. Po przeanalizowaniu problemu nie mam dobrych wieści - usunięcie ich jest mało możliwe. Ogólnie otarcia można podzielić na te płytkie, gdzie dochodzi tylko do niewielkiego otarcia naskórka, oraz te głębsze, do których dochodzi krwawienie. Zastają wówczas uszkodzone głębsze warstwy skóry (w tym zakończenia neuronowe, dlatego otarcia są boleśniejsze od skaleczeń). Naskórek odbudowuje się dosyć szybko, jednak jak przy każdym głębszym uszkodzeniu skóry, pozostaje blizna, na której zejście należy trochę poczekać. Napisałam, że ich pozbycie się jest mało możliwe, lecz można podjąć pewne kroki, które na pewno nie zaszkodzą. Po pierwsze zadbaj o stopy i miejsca otarć. W drogeriach jest mnóstwo kremów nawilżających do stóp, warto pomyśleć o zakupie. Rób peelingi, aby ścierać martwy naskórek. Zaopatrz się również w krem z alantoiną, np. Alantan (w aptece ok. 7zł). Pomaga zamknąć naczynka i odbudować uszkodzone części skóry. Smaruj nim blizny po otarciach kilka razy w tygodniu i przy każdym nowym uszkodzeniu skóry - działa łagodząco i pomaga w gojeniu się ran. Efekty pracy na stopami nie będą widoczne od razu, dlatego musisz uzbroić się w cierpliwość. Na chwilę obecność, możesz spróbować ukryć niechciane blizny przy pomocy np. fluidu.Pozdrawiam,
Lullaby.

6 komentarzy:

 1. Dziękuję bardzo za odpowiedź, bardzo pomocna :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mi pomogła ntka również
  ~windsurferka

  OdpowiedzUsuń
 3. Cześć, tu Olka, która jest na okresie próbnym. Mam problem, co do maila. Nigdy nie miałam konta na google, ani bloga na blogspocie... no i chodzi o to, jak zrobić, aby pokazywał się sam pseudonim ,a nie imię i nazwisko...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak np. chcesz dodać nową notkę, to w prawym górnym rogu pokazuje ci się twój pseudonim, teraz imię i nazwisko, a za nim jest malutka strzałka. Kliknij na tą strzałkę i przejdź do profilu bloggera. Tam znowu w prawym górnym rogu masz przycisk "Edytuj profil". W części "Tożsamość" możesz zmienić nazwę wyświetlaną.

   Usuń
 4. Dziewczyny, od początku czytuję waszego bloga. Kiedyś notki pojawiały się w trybie natychmiastowym, a teraz kiedy nie odwiedzę tę stronę, przeważnie są posty z wszelakim tłumaczeniem. A to ktoś odchodzi, a to zawieszenie, a to nie ma czasu, a to problemy zdrowotne. Pewnie wszystko jest do zrozumienia. Ale zastanówcie się czy prowadzenie czegoś na siłę ma cały czas taki sam sens.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Staramy się teraz wrócić do starego funkcjonowania bloga, ale nawet jeśli nam się uda, to notki i tak nie będą się pojawiały natychmiastowo. Jest to spowodowane jednym prostym faktem, którego niektóre z was zdają się nie zauważać- nie jesteśmy robotami, tylko ludźmi, którzy poza tym blogiem mają też własne życie. Poza tym często, żeby napisać notkę potrzebujemy więcej czasu niż godzinę. Po swojej kategorii mogę powiedzieć, że często zdarzają się sytuację, że wolę zapytać o zdanie kogoś z moich znajomych, żeby uzupełnić moje zdanie i żeby czytelniczka była bardziej zadowolona z odpowiedzi. Nie wiem, czy zauważyłaś, ale notki, które kiedyś pojawiały się w trybie natychmiastowym był krótkie i często nie rozwiązywały danego problemu. Teraz stawiamy na jakość, a nie na szybkość.

   Dziewczyny zrozumcie, że robimy, co możemy. Staramy się, żeby ten blog funkcjonował i nie robimy tego dla siebie, tylko dla was. Ciągłe komentarze w stylu "zastanówcie się, czy prowadzenia tego ma sens", "znowu nie dodajecie notek", " NBS już dawno straciło profesjonalizm", "to BYŁ mój ulubiony blog", "co się z wami dzieje?!", "wolę znaleźć bloga, który będzie wart mojego czasu" i wiele innych jeszcze przyjemniejszych, naprawdę nam nie pomagają.

   Usuń

Szablon wykonała prudence. z Panda Graphics. Credits: x | x