wtorek, 17 września 2013

Jak poznać jedną klasę z drugą?

Droga Olko!
Od tego roku mam lekcje niemieckiego z inną klasą- kilka osób z mojej i kilka z innej z tego samego rocznika.
Dzisiaj, kiedy nauczyciel poprosił mnie, żebym przeczytała jakieś zadanie zaczęłam się śmiać, nie wiem dlaczego. Może dlatego, że zaczęła czytać koleżanka, która ma tak samo na imię i siedzi koło mnie? xD Nie wiem, serio. Ale moi koledzy, koleżanki z klasy zaczęli się śmiać, a reszta (łącznie z nauczycielem) patrzyli się na mnie jak niedorozwiniętą dziewczynę którą przedwcześnie wypisano z psychiatryka xD
Nasze klasy w ogóle się nie znają i boję się, przez tą sytuację wyrobili już sobie zdanie o mnie ;/
Jest jeszcze jedna sprawa: Jak poznać nasze klasy ze sobą i przy okazji jak zdobyć nowe znajomości w innych klasach? :)
Olcia ;3
 Droga Olciu! (imienniczko moja ;))
 Tak bywa, że na początku roku są zmiany. Czasem trudno się do nich przyzwyczaić, oswoić z nimi. Od rozpoczęcia roku minęło 2 i prawie pół tygodnia, więc to normalne, że jeszcze nie wszyscy się znają. Ja mam podobnie, bo teraz mam wf łączony z dziewczynami z innej klasy. Zawsze jest jakieś pierwsze wrażenie, ale bywa ono często mylne ;). To, że się zaśmiałaś, to chyba nie jest takie złe, każdemu  może się przytrafić jakiś niekontrolowany wybuch śmiechu, a świadczy to tylko o Tobie, że nie jesteś ponurakiem ;). Pamiętaj, że nie wszyscy będą lubić każdego, aczkolwiek wcześniej należałoby tą osobę bardziej poznać. Nie przejmuj się, że zdarzyło Ci się coś takiego, zdarza się mieć "wpadkę", nie musi się to na Tobie odbijać. Mogą, co poniektórzy ocenić Cię źle po tym, ale równie dobrze mogą zmienić zdanie, kiedy bardziej Cię poznają. Ja źle oceniłam pewnego chłopaka, a doszło do tego, że jest moim kumplem, który ma wspaniały charakter ;). Osoby z innej klasy może nie wiedziały, o co Tobie chodzi, zresztą Ty sama nie wiedziałaś, i może dlatego się tak patrzyli. Być może nie lubią być zdezorientować, bo kto lubi? A Twoja klasa pewnie jest do tego przyzwyczajona, jeżeli Cię zna(nie wiem czy zdarza Ci się to często) albo od tak, bo śmieszna sytuacja ;). Nie wiem jak dla Ciebie, ale dla mnie łatwiej się śmiać z czegoś, co zrobiła mi znana osoba, niż ktoś nieznajomy ;).

Jak poznać klasy ze sobą? 
 Pierwszym wyjściem jest po prostu przywitać się z każdym, kogo nie znasz. Bywa trudno, jeżeli nie ma się odwagi, ale można przy okazji, np. pytając o długopis czy zadanie domowe, może nawet o pomoc?;) Zawsze to lepiej jest odbierane, kiedy prosimy o wytłumaczenie, a nie o gotowca. Wtedy powiedz, że jesteś Ola, podając rękę, zazwyczaj druga osoba się przedstawia i uściska ;). Może, gdy Ty to zrobisz, to inni pójdą w Twoje ślady? ;) Gdy nie będą zachęceni możesz zabrać jakąś koleżankę/kolegę ze swojej klasy, bądź nowo poznanej i pójść ją zapoznać ze znajomymi ;). Może właśnie tak się poznają?
 Ludzie poznają się zazwyczaj bardziej, kiedy mają coś razem ze sobą zrobić, taka np. praca w grupie. Skoro masz lekcje niemieckiego, to może znajdzie się coś takiego, aby była możliwość stworzenia takiej sytuacji? Jeżeli chcesz możesz nawet się z tym zgłosić do nauczyciela, mając taką propozycje, czy nie moglibyście pograć w jakąś grę po niemiecku, uczącą słówek czy też po prostu pracy z tekstem? Będziecie pracowali wtedy w zespołach lub nawet całą klasą, choć każdy indywidualnie będzie myślał. To jednak opcja trochę ryzykowna, bo czasem są ludzie nieśmiali, aż tak, że nie lubią takich wydarzeń lub nauczyciel może się na to nie zgodzić. 
 Jeżeli to Wasza końcowa lekcja, to możesz zaproponować, abyście spotkali się całą grupą po szkole. Zapoznacie się trochę, pogadacie. Aczkolwiek znając życie to nie wszyscy będą mogli, no i nie wszyscy mają na to chęć, ale to też jest jakieś wyjście, które wpadło mi do głowy.

Pozdrawiam, Olka  

PS: Jaka w końcu jest prawidłowa czcionka do pisania postów? Z tego, co widzę, niektórzy piszą normalną... a w regulaminie jest mowa o małej...

4 komentarze:

 1. Dziękuję za odpowiedź! :*
  Zaproponowałam panu żeby zrobić zabawę dla grupy całej na lekcji, jak w 1 klasie, takie kółeczko i każdy mówi coś o sobie ^^ (jestem w 2) No i nauczyciel zwalił na mnie zadanie xD I też się stresuje, bo nie wiem, czy im to do gustu przypadnie... Moja klasa jest za, ale wiesz xD
  Olcia ;3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Heh, no właśnie tak się mogło zdarzyć ;p. Ja liczę, że przypadnie im to do gustu, chyba, że są aspołeczni :D. Nic złego nie chcesz zrobić, a jedynie zakolegować się z nimi ;)

   Usuń
 2. Poznać nowe osoby nie jest trudno, kiedy się chodzi na tą samą lekcję. Śmiech to optymizm, możnaby dodać do swojego chichotu "Przepraszam, dźgnęłam się długopisem" a wtedy wrażenie pozostanie trwałe.

  Zawsze można się na kogoś nadziać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Też bym tak zareagowała jak nauczyciel i druga połowa klasy...

  OdpowiedzUsuń

Szablon wykonała prudence. z Panda Graphics. Credits: x | x