środa, 25 września 2013

Jak rozpoznać kształt twarzy i dobrać do niego czapkę?

Stało się - mamy już jesień. Do mrozów bliżej, niż dalej i za niedługo trzeba będzie zaopatrzyć się w zimowe ubrania. W związku z tym zapraszam na poradnik pt. "Jak dobrać czapkę do kształtu twarzy?" ;).
Dla wielu osób, zwłaszcza dziewczyn, czapka to prawdziwa zmora, kojarzy nam się z dzieciństwem, gdy to opiekuńcza mama kazała wkładać ją, by się nie przeziębić. Propozycja posiadania oklapniętych i elektryzujących się włosów nie jest zbyt kusząca, ale za to czapka od kilku sezonów króluje wśród dodatków i jest dosyć rozchwytywanym elementem ubioru. Potrafi dodać klasy, uzupełnić stylizację i nadać jej pazurka. Nie będę się rozpisywać, tylko zapraszam.

By dobrze dobrać czapkę musisz wiedzieć, jaki masz kształt twarzy. Jeżeli tego nie wiesz - nic trudniejszego. Zwiąż włosy tak, by było widać całą twarz, jeżeli jesteś posiadaczką grzywki, ją także zepnij. Chodzi o to, by twarz była jak najbardziej widoczna. Stań przed lusterkiem i dobrze przyjrzyj się swojej twarzy. Jeżeli na podstawie tego, nie możesz określić, sięgnij po szminkę, krem lub cokolwiek, co potem możesz zetrzeć i stojąc przed lustrem, odrysuj na nim kontur twarzy. Już wiesz? Bardzo dobrze. Zapraszam dalej.

Twarz owalna

Jesteś szczęściarą, dziewczyny z tym kształtem twarzy mogą nosić każdą czapkę i będą wyglądać zachwycająco :)  Śmiało możesz eksperymentować z rodzajami czapek i swobodnie dopasowywać je do stroju.

Twarz okrągła i trapezowata
Kaszkiety i berety kojarzone ze starszymi osobami są teraz w modzie. Ten trend możesz wykorzystać, przy wyborze czapki dla siebie, gdyż właśnie ten typ będzie dla Ciebie idealny. Możesz spróbować nosić czapkę "na bakier". Natomiast przy tych kształtach nie polecam zbyt mocnego naciągania czapki na twarz, gdyż optycznie skrócisz twarz i niepotrzebnie ją poszerzysz.

Twarz trójkątna
Małe, przylegające czapki są dla Ciebie. Tak samo korzystną decyzją będzie czapka z daszkiem lub nausznikami, która wyrówna proporcje twarzy. Jeżeli twoje czoło jest dość wysokie, możesz mocniej naciągnąć czapkę, by je skrócić.

Twarz kwadratowa i sześciokątna
 Twoim zadaniem jest wyszczuplenie twarzy. Możesz to uczynić wybierając dużą czapkę, okazały beret, czapkę z pomponem, w geometryczne wzrory (nie pasuje każdemu) lub modną dzierganą. Radziłabym unikać małych nakryć głowy.

Twarze mieszane 
Dość często swojego kształtu twarzy nie można podporządkować idealnie pod jakiś typ. Mając np. twarz owalno-trójkątną można spróbować wybrać czapki dla obu rodzai lub po prostu przymierzyć nakrycia i zdecydować, które pasuje najlepiej.


Przegląd czapek w sieciówkach:
  1,3,4,5-HM; 2,6,7,8-Reserved; 9,10,11-House; 12-Cropp; 13-Bershka; 14-Cubus

Heavy

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Szablon wykonała prudence. z Panda Graphics. Credits: x | x