niedziela, 17 listopada 2013

Cera mieszana

Hej, chciałabym poprosić o napisanie notki na temat pielęgnacji cery mieszanej. Kompletnie nie radzę sobie z połączeniem tłustej strefy T i wysuszonych policzków :/ Szczególnym koszmarem jest makijaż - podkład "sypie się" albo błyszczy w zależności od strefy twarzy... proszę, poradźcie :( Z góry dziękuję.
Karo

Droga Karo!

Cera mieszana charakteryzuje się zakłóconą równowagą hydro-lipidową, ma w sobie cechy skóry tłustej i suchej. Często jest błędnie rozpoznawana jako skóra tłusta z uwagi na silne zaburzenia wydzielania łoju w strefie T. Strefa T to skóra tłusta z nasilonym wydzielaniem sebum na czole, nosie i brodzie, błyszcząca, z zatkanymi porami, z tendencją do zaskórników i stanów zapalnych. Policzki są zwykle przesuszone, szorstkie. Cera mieszana pojawia się zwykle w okresie dojrzewania, a potem najczęściej zmienia się w tłustą przez błędy w pielęgnacji. Charakteryzuje ją również dość męczący trądzik, ale nie u wszystkich.
  • Nie należy myć twarzy w twardej wodzie (twardość wody można poznać po szybkości osadzania się kamienia na armaturze łazienkowej, orientacyjnie: 1 dzień – woda bardzo twarda, 3-4 dni – woda twarda, więcej niż 10 dni woda raczej miękka)
  • Nie stosuj mydeł zbyt zasadowych oraz zawierających nadmiar detergentów
  • Toniki nie mogą zawierać alkoholu, gdyż powoduje to zaburzenie równowagi lipidowej
  • Do zmywania używać używaj żeli i mleczek (płynnych emulsji), skórę tonizuj regularnie
  • Kremy powinny mieć konsystencję lekkiej emulsji nie powodującej przetłuszczania się skóry
  • Do demakijażu cery mieszanej stosuj mleczka, żele lub pianki. Pierwszym krokiem w pielęgnacji cery mieszanej jest odświeżenie skóry. Wymaga tego cała twarz. Poranne odświeżenie aktywuje komórki i czyni skórę bardziej chłonną na składniki odżywcze nakładane w dalszej części pielęgnacji.
  • Do tonizacji wybieraj toniki bez alkoholu: najlepiej nawilżające. Tonik eliminuje pozostałości po demakijażu, odświeża, pozostawiając uczucie świeżości i dodając skórze blasku
  • Nawilżaj skórę. Po nawilżeniu, skóra pozostaje jedwabiście gładka i miękka. Zarówno strefa tłusta jak i sucha potrzebują nawilżenia.
  • Krem do wszystkiego, to kosmetyk do niczego - prosta zasada. Twoje preparaty kosmetyczne muszą spełniać konkretną rolę, nawilżać, normalizować pracę gruczołów łojowych, chronić naczynka przed pękaniem i skórę przed promieniowaniem UV. 
 Cera mieszana może występować w kilku odmianach, np: cera mieszana naczyniowa, czy cera mieszana wrażliwa. W przypadku cery mieszanej naczyniowej i mieszanej wrażliwej, partie boczne wymagają również wzmocnienia ścian naczyń i ukojenia.

Źródło: http://www.gabineturodaistyl.pl 

Jakie kosmetyki stosować?

Wiele nastolatek popełnia błąd i wysusza skórę mieszaną, a powinno się robić zupełnie odwrotnie: nawilżać, nawilżać i jeszcze raz nawilżać.
 
Under Twenty, Anti Acne!, Krem nawilżająco - matujący
ok. 13 zł
 Używam go już od roku i polecam.

 
Under Twenty, Anti Acne, Tonik oczyszczająco-matujący
ok. 12 zł
Używałam kiedyś, lubiłam ;)

 
Soraya, Beauty Therapy, Kuracja Matująca, Nawilżająco-normalizujący tonik z Aquaphyline
ok. 10 zł

 
Soraya, Beauty Therapy Kuracja Matująca, Matująco - nawilżający krem na dzień z Aquaphyline
ok. 19 zł

 
Rossmann, Synergen, Kompakt Puder
ok. 7 zł
Mam go i polecam ;) 

Mam nadzieję, że pomogłam ;)

1 komentarz:

Szablon wykonała prudence. z Panda Graphics. Credits: x | x