środa, 29 stycznia 2014

Yiruma

Ode mnie dzisiaj coś o muzyce. ;)

Przyznaję szczerze, że kiedy po raz pierwszy słowo "Yiruma", to skojarzyło mi się to bardziej z marką instrumentów Yamaha, niż z człowiekiem. Lee Ru-Ma (Yiruma to tylko pseudonim) jest koreańskim kompozytorem i pianistą. Ciocia Wikipedia mówi nam, że "wielokrotnie występuje na koncertach z pełną widownią w Azji, Europie i Ameryce Północnej". Nie przeczę, że tak jest, ale gdy pytam znajomych, czy znają takiego artystę, zazwyczaj widzę twarze pełne zdziwienia i słyszę odpowiedź, że pierwsze słyszą. To właśnie dlatego postanowiłam przybliżyć chociaż wam, drogie czytelniczki, tą postać.
Lee zaczął grać na fortepianie, gdy miał 5 lat. W wieku 11 lat przeprowadził się do Londynu i to tam rozwijał swoje umiejętności. Uczęszczał do The Purcell School of Music (to znana szkoła muzyczna w Anglii). Swoją pierwszą płytę wydał w 2001 roku w wieku 23 lat, od tego czasu wydał już kilka innych płyt, a jego kompozycje stają się coraz popularniejsze. Mogłabym napisać więcej o samym człowieku, ale głównie chciałabym zaprezentować wam kilka utworów tego artysty, a zainteresowane osoby z łatwością znajdą o nim informacje.
Zacznę od utworów bardziej znanych, które z melodii zapewne kojarzycie, a skończę na utworach, które osobiście bardzo lubię, ale znane aż tak nie są.


Zainteresowałam? Podoba wam się taki rodzaj muzyki? A może już wcześniej znałyście tego artystę?
Cocalotte.

7 komentarzy:

 1. Ja w tamtym roku śpiewałam "Kiss the rain" Yirumy. Nawet gdzieś tam mam nagranie. Lubię jego muzykę. Ogółem podziwiam Azjatów pod tym względem, są bardzo utalentowani. ;) Jego i Yuki Kajiurę najbardziej.

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna notka! Bardzo ucieszyłam się czytając o tym kompozytorze, gdyż bardzo podoba mi się jego twórczość i zdecydowanie więcej ludzi powinno go poznać wraz z tymi cudownymi utworami! ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Super notka! Nie spodziewałam się niczego o muzyce.
  Teraz wiem - trochę nie na temat, ale czemu w zakładce autorki nie ma shadowcat?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ponieważ nie przeszła pomyślnie okresu próbnego.

   Usuń
  2. A co to oznacza dla mnie?
   Coffe

   Usuń
  3. Tyle, że muszę pomyśleć i wtedy dam ci znać.

   Usuń
  4. Codzi mi tylko o to że już miałam publikować formularz ds. Mody, z lepszą ort. I chyba zostanę przy próbie do mody... Tam jestem chyba troszkę bardziej potrzebna...
   Coffe

   Usuń

Szablon wykonała prudence. z Panda Graphics. Credits: x | x