wtorek, 18 listopada 2014

Zawód - piosenkarz

Cześć !.. Coraz częściej zaczynam zastanawiać się nad swoją przyszłością, moją pasją jest muzyka i jestem w 100% pewna, że to chciałabym w życiu robić. Moje pytanie zatem brzmi: Jak się za to zabrać? Jak zostać piosenkarką?

~Kochająca muzykę

Droga Kochająca muzykę!
Myślę, że każda z nas miała etap w życiu kiedy marzyła o śpiewaniu. Jedni zaczęli realizować swoje
marzenia, inni zamienili je na coś innego. Skoro jesteś pewna tego co chcesz robić powinnaś dążyć do tego z całych sił i pomimo porażek się nie poddawać. Nie od razu Rzym zbudowano! Profesja, którą wybrałaś jest nieziemsko trudna dlatego powinnaś uzbroić się w cierpliwość.

Każdy, na wspomnienie o piosenkarstwie myśli, że od razu zostanie rozpoznawalny niczym Justyna Steczkowska czy Doda. Warto pamiętać, że popularność bardzo trudno zyskać i ją utrzymać. Dlatego zastanów się poważnie, czy zależy Ci na śpiewaniu i muzyce, czy na popularności.

O śpiewaniu mogę polecić Ci jedną z wcześniejszych notek:  http://nasze-babskie-sprawy.blogspot.com/2013/10/domowa-nauka-spiewu.html

W XXI wieku pokazanie siebie jest dużo łatwiejsze niż kiedyś.Przedstawię Ci kilka propozycji, w których powinnaś wziąć udział by przetestować siebie i pokazać się szerszemu gronu:

-YouTube - nagraj coś, cover bądź swój utwór i pokaż go innym. Justin Bieber został odkryty właśnie na tej stronie, może i Tobie się poszczęści.

- Wytwórnie - wiele wytwórni proponuje by wysłać do nich swoje demo (to w wypadku, gdy konkretnie wiemy jaki gatunek muzyczny chcemy reprezentować oraz mamy zalążek swojego dzieła)

- MBTM, Mam Talent, X Factor i tego typu programy umożliwiają pokazanie się światu no i ocenią Cię osoby, które siedzą wewnątrz tego biznesu.

- Przeglądy muzyczne, apele szkolne, religijne itd. - m.in. Katy Perry nim zaczęła śpiewać uczęszczała na chór gdzie ćwiczyła.

- Może stwórz kapelę razem ze znajomymi - w grupie raźniej zawalczyć o przyszłość.

- Granie na ulicy - mało prawdopodobne jest że akurat będzie przechodził tam wydawca aczkolwiek zawsze można spróbować.

Powyżej propozycje to rady, gdzie mogłabyś starać się umieścić swoje nagrania. Nim do tego dojdzie powinnaś wiele ćwiczyć, określić się co chcesz śpiewać (nie tylko znać artystów danego gatunku, ale również jego historie by móc lepiej to zrozumieć) Niech ktoś naprawdę obiektywny Cię oceni, wtedy będziesz wiedziała nad czym musisz popracować. Możesz również nam coś podesłać :)

Dodatkowo możesz wykupić lekcje śpiewu, oczywiście wskazane jest byś posiadała umiejętność gry na jakimś instrumencie.

Skoro lubisz muzykę nie zamykaj się tylko na śpiewanie. Jest wiele możliwości realizacji w tej kategorii. Możesz zostać producentem, tworzyć ją itd. Określiłaś, że chciałabyś rozwijać się w tym dziale - świetnie. Teraz czas by znaleźć w niej odpowiednią drogę :)

Notka nie powala długością, wiem. Niestety to tyle co mogę Ci tak ogólnie poradzić, reszta zależy od tego co dalej się z tym potoczy. Pamiętaj, bądź wytrwała i cierpliwa. Być może czytelniczki doradzą Ci coś jeszcze, no i oczywiście - powodzenia.
Miosza.

1 komentarz:

  1. http://glamrap.pl/1/26858-tajniki-branzy-muzycznej-jak-nagrywac-rap-video

    Tutaj w linku podane są filmiki odnośnie realizacji muzyki producenta itd, można obejrzeć.

    OdpowiedzUsuń

Szablon wykonała prudence. z Panda Graphics. Credits: x | x