poniedziałek, 3 sierpnia 2015

Moda w internecie- gdzie szukać inspiracji

Jedna z autorek naszego bloga zasugerowała abym zrobiła notki o modzie w internecie. Gdzie i jak kupować, na co uważać oraz kolejną o tym skąd brać pomysły na to co nosić. Postanowiłam zacząć od tej drugiej, ponieważ moim zdaniem bez sensu jest zabierać się za zakupy jeśli nie wiemy co tak na prawdę chcemy kupić. Jeśli więc wiesz, że chciałabyś coś zmienić w swoim ubiorze, ale nie bardzo masz pomysł jak zacząć zapraszam do dalszego czytania.
Internet od kilku lat jest jednym z pierwszych miejsc, w które zaglądamy w poszukiwaniu porad czy informacji. Skoro pomaga nam w odrabianiu zadań domowych, gotowaniu czy rękodziele, może pomóc również w tworzeniu własnego stylu i zabawie modą. Wystarczy wiedzieć gdzie szukać i w jaki sposób korzystać z niewyczerpanych źródeł inspiracji. Jest kilka typów stron, które mogą okazać się szczególnie przydatne.

1. Strony z inspiracjami 
Polecam te zagraniczne, gdyż znajdziemy na nich po prostu więcej różnych obrazków. Przy korzystaniu z tego typu źródeł najważniejsze jest dobranie odpowiednich słów kluczy w wyszukiwaniu. Skupmy się na tym co chcemy pooglądać. Jeśli interesuje Cię konkretny styl wpisz jego nazwę oraz słowa 'style' i 'outfit', w taki sposób znajdziesz gotowe stylizacje. Jeśli szukasz sposobu w jaki mogłabyś nosić konkretną rzecz wpisz jej nazwę, ewentualnie kolor i do tego polecam słowo 'inspiration' lub 'outfit'.

2. Tworzenie zestawów
Jak pewnie zauważyłyście sama często (i chętnie) używam tej strony. Jej plusem jest to, iż możemy nie tylko oglądać stylizacje stworzone przez innych, ale również pokazywać to co same stworzyłyśmy. jest to idealne narzędzie jeśli chcesz poeksperymentować i wirtualnie połączyć ze sobą rzeczy zanim zdecydujesz się na ich zakup. Dzięki temu zobaczysz jak komponują się z tym co już masz w swojej szafie. Dzięki opcji 'dodaj do stylistek' możemy stworzyć stylizację z praktycznie dowolną rzeczą, wystarczy tylko znaleźć obrazek ją przedstawiający i postępować zgodnie z instrukcją.

3. Blogi szafiarskie
Chyba jedne z najbardziej popularnych obecnie blogów. Przyznam się, że osobiście nie jestem ich fanką, ale dużo dziewczyn lubi tam zaglądać. Jeśli znajdziesz blogerkę, której stylizacje Ci odpowiadają dodaj jej bloga do ulubionych stron i zaglądaj tam co jakiś czas. Plusem tych stron jest to, iż zazwyczaj dziewczyny opisują gdzie i za ile kupiły daną rzecz, więc łatwo jest odtworzyć daną stylizację lub znaleźć ten jej element, który przypadł nam do gustu.

4. Blogi street stylowe
Te lubię zdecydowanie bardziej, zazwyczaj nie ma na nich zbędnych słów. Ich zaletą jest również to, iż zawierają 'nieustawiane' zdjęcia. Czyli pokazują po prostu to co ludzie na co dzień noszą w różnych miastach Świata. Ponieważ obserwujemy stylizacje wielu osób są one bardzo zróżnicowane, zawierają więc więcej inspiracji. Niestety nasza Polska moda(szczególnie w mniejszych miastach) wciąż odbiega nieco od tego co nosi się w metropoliach, niektóre propozycje uznane za bardzo modne, mogą wydać nam się dziwaczne.

5. Strony gazet modowych
Vogue (tu akurat angielski, lecz można wybrać inny kraj posługując się listą na górze strony)
Glamour (tak samo jak z 'Vogue' z tym, że jest też wersja polska)
Elle (wersja UK and US)
Skupiłabym się na tych, których papierowe wydania są nieosiągalne w Polsce. Minusem jest to, iż nie są w naszym ojczystym języku, ale da się przeżyć. Przecież powtórka angielskiego w takim wydaniu to sama przyjemność. W e-magazynach znajdziemy to co w zwykłych lub dużo więcej. Zdjęcia i relacje z pokazów, porady stylistów lub przegląd najbardziej 'hot' produktów. Z tym ostatnim niestety problem jest taki, iż często są one nieosiągalne na naszym rynku lub zwyczajnie niebotycznie drogie jak na polskie realia. Ale warto te rankingi potraktować jak inspirację.

6. Strony domów mody
i wiele innych...
Gdzie indziej szukać inspiracji jeśli nie u źródła modowego sukcesu. Oczywiście wiem, że większości z nas nie stać na torebkę Chanel, suknię Diora czy szpilki Prady. Jednak czasem fajnie jest pooglądać zdjęcia z pokazów i zobaczyć co króluje na wybiegach w danym sezonie. Później wystarczy wybrać z aktualnych trendów to co najbardziej nam odpowiada i wprowadzić do własnego stylu.

7. Serwisy społecznościowe
Prawdopodobnie każda z nas korzysta z co najmniej jednej strony tego typu. Skoro, więc i tak tam zaglądamy dlaczego nie uczynić by z tego miejsca inspiracji. Wystarczy, że 'polubisz' lub zaczniesz obserwować stronę o tematyce modowej lub osobę, która jest dla Ciebie inspiracją w tej dziedzinie. Za każdym razem gdy wejdziesz na portal będziesz miała nową dawkę inspiracji, zupełnie bez poświęcania czasu na szukanie. Tutaj nie podam linków, bo chyba każdy wie co mam na myśli ;-)

8. Nasze Babskie Sprawy
Autoreklama musi być. Przejrzyj nasze notki z działu 'moda'. Poszukaj stylu dla siebie, a w razie pytań po prostu napisz. Chętnie pomożemy.

Udanego szukania inspiracji,
Nieuchwytna

1 komentarz:

Szablon wykonała prudence. z Panda Graphics. Credits: x | x