Potrzebujesz pomocy albo porady w jakiejś sprawie? A może chciałabyś się po prostu komuś wygadać? Jeśli tak, dobrze trafiłaś! Załoga naszego bloga spróbuje Ci pomóc. :)
poniedziałek, 8 grudnia 2014
Czy mu się podobam?
Angela
Kochana Angelo,
Moim zdaniem musisz się zastanowić poważnie, co chcesz zrobić, ponieważ to do Ciebie należy decyzja, czy mu powiesz o swoich uczuciach. Możesz albo z nim szczerze porozmawiać, albo czekać na jego ruch. Decydując się na szczerą rozmowę, musisz pamiętać, że możesz stracić dotychczasową relację, ale z drugiej strony możesz wiele zyskać. Z własnych doświadczeń powiem Ci, że milczące trwanie u boku chłopaka, w którym się zakochałaś, ze świadomością, że nie jest to odwzajemnione, jest beznadziejne i tak naprawdę nie trwa długo, bo po pewnym czasie się poddajesz. Ja wiem, że prawdopodobnie najchętniej usłyszałabyś ode mnie, że mu się podobasz i że wkrótce Ci to wyzna i będziecie szczęśliwi, ale moją rolą nie jest okłamywanie Cię. Wydaje mi się, że jeśli on rzeczywiście wie, że Ci się podoba i nic z tym nie robi, to albo jest cholernie nieśmiały, albo nie odwzajemnia Twoich uczuć. Jeszcze nie poznałam chłopaka, który wiedząc, że jego wyznanie zostanie dobrze odebrane (mając pewność, że też się podoba dziewczynie), zwlekał z powiedzeniem go. Najgorsza jest jednak niepewność, co do uczuć drugiej osoby, dlatego ja w 99% przypadków doradzam szczerą rozmowę. Jest to przyznaję, że również mój sposób rozwiązywania takich sytuacji, nawet jeśli też z własnego doświadczenia wiem, że jest ciężko i nie zawsze się to dobrze kończy. Jeśli jednak zdecydujesz się poczekać, to postaraj się w tym czasie możliwie jak najbardziej go oczarować, dać mu czas, żeby jeśli jeszcze się waha i nie wie, czy coś między Wami może być, to żeby się przekonał, że może być. Dasz mu w ten sposób czas, żeby ewentualne uczucia się pojawiły. Tylko pamiętaj, żeby nie czekać zbyt długo, ponieważ czasami takie uczucia po prostu nie mają się pojawić, niezależnie od czasu. Jeśli Ci nie przejdzie, to kiedyś i tak będzie Cię czekała szczera rozmowa z tym chłopakiem. Nie wiem, czy Ci pomogłam, ale dodaję jeszcze tekst, jak rozwinąć luźną znajomość i dobry kontakt oraz niedługo napiszę osobny post o tym, jak ewentualnie powiedzieć chłopakowi o swoich uczuciach, zależnie od podjętej przez Ciebie decyzji, któryś z nich może Ci pomóc.
http://nasze-babskie-sprawy.blogspot.com/2014/04/jak-rozwinac-luzna-znajomosc.html
Pozdrawiam,
Cocalotte.
PS Jak wspomniałam, do końca tygodnia postaram się dodać dłuższy wpis o wyznawaniu uczuć chłopakowi. :)
poniedziałek, 1 grudnia 2014
Domowe spa
Hej! :D Mam propozycję na notkę- całodzienne spa :). Coś co można samodzielnie zrobić dla swojej urody i zdrowia i powtórzyć np za miesiąc. Chodzi mi o rozpiskę takiego zdrowego dnia- od czego go zacząć, co zjeść na śniadanie, jakie maseczki na twarz można łączyć, żeby też jej nie przeciążyć, coś co zadba o cale nasze ciało, od włosów, aż po pięty :). Pozdrawiam i z góry dziękuję :).
Hej Anonimko!
Domowe spa to jeden z moich ulubionych tematów! Jeszcze do niedawna każda moja niedziela była dniem, który poświęcałam na dokładniejsze zadbanie o swoje ciało. Niestety, teraz nie mam na to zbyt dużo czasu, ale staram się tego nie omijać. Dzień spa to też dobry pomysł na zaciśnięcie więzi rodzinnych. Namów do tego swoją mamę, siostrę czy najlepsze przyjaciółki! Na pewno wspaniale spędzicie razem czas!
Zacznijmy od śniadania. Latem, kiedy miałam dostęp do świeżych owoców, a upał był taki, że nawet nie chciało się wstać z łóżka, starałam się zrobić coś, co szybko by mnie orzeźwiło i dało wiele energii na poranek. Zazwyczaj był to lekki jogurt z płatkami muesli, otrębami, płatkami owsianymi, borówkami, malinami, rodzynkami, łyżeczką miodu i garścią orzechów. Tak obfite śniadnie sprawiało, że nie miałam ochoty na nic więcej do jedzenia mniej więcej do pory obiadowej. Do jogurtu zazwyczaj robiłam sobie małe cappuccino lub dobrą, białą herbatę. Zimą natomiast stawiałam na coś rozgrzewającego. Gorąca czarna herbata to był obowiązek. Zawsze słodzę ją miodem - to bardzo kojarzy mi się z zimą, poza tym miód ma właściwości antybakteryjne, co w tym okresie może się bardzo przydać. Do jedzenia przygotowywałam sobie jajecznicę z warzywami, naleśniki na słodko albo ze szpinakiem lub - jeśli miałam naprawdę leniwy dzień - owsiankę. Takie śniadanie dostarczało mi wiele witamin, których zawsze mi brakuje.
Po śniadaniu przychodzi czas na poranną toaletę. Oprócz tego, co robię zawsze, w dniu spa zawsze robię delikatny peeling i nakładałam maseczkę nawilżającą, którą sama zrobiłam. Zazwyczaj jest to peeling z otrębów pszennych i siemienia lnianego oraz maseczka miodowa.
Peeling z otrębów i siemienia lnianego:
● 4 łyżeczki otrębów pszennych
● 4 łyżeczki siemienia lnianego mielonego
● łyżeczka płynnego miodu
● łyżeczka wody (jeśli peeling jest zbyt gęsty to dodać więcej)
Taki peeling nakładamy na wilgotną twarz i wmasowujemy w twarz, po czym zmywamy. Następnie nakładamy maseczkę.
Maseczka miodowo-cytrynowa:
Wyciśnij do miseczki połówkę cytryny, dodaj dwie-trzy łyżeczki miodu, mieszaj aż osiągnie gładką konsystencję. Nałóż na twarz i zmyj po około 15 minutach.
Taka maseczka działa nawilżająco i antybateryjnie, oprócz tego delikatnie rozjaśnia przebarwienia.
Jeśli w ciągu dnia nie mam w planach nigdzie wychodzić to nakładam też na mokre włosy olej. Najczęściej arganowy, ale jeśli nie miałam takiego to wystarczyła mi oliwka dla dzieci lub oliwa z oliwek. Na to czepek lub reklamówka foliowa i ręcznik. Taki zabieg sprawia, że pod wpływem ciepła łuski włosa otwierają się, dzięki czemu olej może się głębiej wchłonąć. Co daje nam olejowanie? Błyszczące, gładkie włosy. Niestety, zależnie od typu naszych włosów i rodzaju oleju, mogą one się lekko puszyć po umyciu. Po prostu metodą prób i błędów trzeba znaleźć olej, który nasze włosy pokochają. Jeśli w ciągu dnia miałam w planach wyjście to oczywiście olejowanie zostawiałam na wieczór.
Oprócz tego podczas porannej toalety zabierałam się też za pielęgnację ust. Tutaj wystarczyła niewielka ilość miodu wmasowana w wargi. Po chwili to zmywałam i koniec z popękanymi, suchymi ustami!
Jeśli wszystko dobrze rozplanowałam (peeling, olej, maseczka, usta) to wszystko zajmowało mi maksymalnie 20 minut. Po tym zawsze był czas na domowe obowiązki lub naukę. Zawsze towarzyszyła mi przy tym ulubiona, zielona herbata. Jestem maniaczką herbat, dlatego mam w domu pełno ich rodzajów, ale jeśli ty takich nie masz to wystarczy, jak zrobisz swoją ulubioną. To twój dzień i rób wszystko, aby był dla ciebie jak najprzyjemniejszy.
Mniej więcej godzinę przed obiadem szłam do łazienki, aby zmyć olej. Potem nakładałam ulubioną maskę do włosów, zależnie od tego jakiej użyłam, trzymałam ją 5-30 minut i spłukiwałam letnią wodą. Następnie suszyłam włosy chłodnym nawiewem.
Po tym zajmowałam się swoim hobby - rysowałam, czytałam, nadrabiałam seriale. Po prostu robiłam wszystko, na co nie miałam czasu w tygodniu.
Wieczorem zostawał mi jedynie peeling całego ciała - zazwyczaj używałam tego, który wcześniej zrobiłam. Następnie zajmowałam się depilacją, którą robiłam za pomocą pasty cukrowej.
Pasta cukrowa:
● 2 szklanki cukru
●1/4 szklanki wody
●1/4 szklanki soku z cytryny.
Do gotującej się wody wsypujemy cukier i wlewamy sok z cytryny. Gotujemy około 40 minut aż zbrązowieje, a po nałożeniu na łyżeczkę będzie szybko stygnąć. Używamy lepiąc kulkę, którą rolujemy po ciele.
Po kąpieli używałam balsamu do ciała i w sumie to był koniec mojego dnia spa. Teraz, kiedy mam mniej czasu, rozplanowałam to wszystko na kilka dni. Ty możesz zrobić tak samo. Włosy wystarczy olejować raz na dwa tygodnie, peeling twarzy i ciała tak samo, maskę na włosy i twarz raz na tydzień. Lepiej nie używaj w ciągu jednego dnia kilku maseczek do twarzy - niektóre składniki mogą ze sobą źle reagować.
Jeśli spodobała Wam się ta notka to mogę zrobić serię z domowymi przepisami, wystarczy, że dacie znać w komentarzu.
Pozdrawiam,
rox
Styl indyjski
Jasmin.
Droga Jasmin!
Styl indyjski nawiązuje nieco do stylu azjatyckiego, o którym powstała już notka
http://nasze-babskie-sprawy.blogspot.com/2014/11/styl-azjatycki.html która być może Cię zainspiruję. Co do stylu indyjskiego - nawet Twój nick mi się z nim kojarzy. Dlaczego by nie napisać go jakąś fajną czcionką na ścianie i ozdobić ornamentem kwiatowym ?
Jak krótko można określić styl indyjski? Bez wątpienia kojarzony z bogatą ornamentyką, atłasowymi materiałami rozpościerającymi się na ogromnym małżeńskim łożu lub przestronnych kanapach wraz z połyskującymi poduchami w otoczeniu pięknych, nieodzownych zapachów świeżych kwiatów lub kadzideł.
Opis przepiękny, a teraz rozłóżmy ten styl na czynniki:
1. Kolory:
W indyjskim wnętrzu znaczący prym wiedzie kolor. To on, jako wyrazisty, nasycony i bardzo wielotonowy nadaje tego szczególnego charakteru i ostrości. Pozwala na wielki efekt niewielkimi zmianami. Czerwienie, pomarańcze - to idealne kolory na ściany. Jeżeli lubisz inne to nie problem, najważniejszym aspektem w kolorystyce jest to, aby były one intensywne. Proponuje pomalować cztery ściany na ten sam kolor, wtedy będziesz mogła bawić się dodatkami które pełnią największą rolę w tym stylu.
2. Światło:
Lampiony, świecie, przytłumione żyrandole - to wszystko buduje ten styl. Ustawienie lamp pozwoli nam pobawić się poziomem nasycenia koloru oraz tajemniczości i egzotyki. Polecam lampy o miękkim, przytłumionym świetle, a dla rozświetlenia kolorowe świece, ciekawe świeczniki i aromatyczne kominki zapachowe, które dodatkową napełnią pokój tajemniczością. Kilka inspiracji:
niedziela, 30 listopada 2014
Co warto kupić w Rossmannie
Wiele osob "wtajemniczonych" mowi ze 10listopada w Rossmanie zacznie sie promocja -40% na cala kolorowke i pielegnacje twarzy. JEsli nie 10 to napewno w listopadzie tak czy siak bedzie, jak zawsze.
W zwiazku z tym chcialam sie doradzic - czy znasz jakies kosmetyki, ktore sa w rossmanie warte zakupu? Nie chce przeplacac a taka okazja to swietna sprawa:) chodzi mi o np tusze do rzes, cos do brwi, kredki do oczu, eyelinery, lakiery, SZMINKI:) i tym podobne.
dziekuje z góry i pozdrawiam cala ekipe :*
Maddeline
Hej, Maddeline
Przepraszam, że nie wyrobiłam się w czasie, ale mój komputer odmówił posłuszeństwa i musiałam go oddać do naprawy. Mam nadzieję, że w czasie kolejnej promocji też będziesz miała okazję wstąpić do drogerii, niedługo na pewno będzie kolejna wyprzedaż w Rossmannie. Postaram się tu przedstawić produkty, które warto kupić po niższych cenach.
Zacznijmy może od podkładów.
Jest to świetny produkt, jeśli nigdy wcześniej nie korzystałaś z mocno kryjących podkładów. Nie podkreśla suchych skórek, nie zapycha, długo utrzymuje się na skórze i ma świetną konsystencję. Minusem może być opakowanie bez pompki, co utrudnia dozowanie i cena - 69,99zł za 30ml. Możesz być pewna, że się na nim nie zawiedziesz!
Podkład matujący, który wspaniale spisuje się w tej roli. Ma trochę słabe krycie, ale jeśli punktowo naniesiesz go na niedoskonałości to myślę, że się sprawdzi. Bardzo lekki, też nie podkreśla suchych skórek ani nie wysusza cery. Pompka czasami się zacina, ale to raczej nie jest duży problem. Cena - 45,99zł/30ml.
Jest to lekki podkład nawilżający, co można od razu zauważyć. Niestety nie jest zbyt wydajny, a jeśli masz cerę skłonną do zapychania się to na pewno nie nadaje się dla ciebie. Po jakimś czasie zaczyna się świecić, ale puder matujący powinien załatwić sprawę. Cena - 50zł/20g
Podkłady gotowe, trzeba by przejść do pudrów, róży i bronzerów, ale tego nie zrobię. Czytając recenzje doszłam do wniosku, że tak naprawdę wszystkie te rzeczy w Rossmannie są dobre, zależy tylko jak duży masz budżet. Jeśli Ci to pomoże, to najbardziej polecane marki to Astor i L'Oreal oraz Max Factor. Mam nadzieję, że nie przeszkadza Ci, że to pominęłam - po prostu uważam, że opisywanie wszystkich pudrów w Rossmannie nie ma sensu, a każdy jest równie dobry.
Przejdźmy więc do korektorów.
Seria korektorów o różnym odcieniu, możesz wybrać zależnie od swoich potrzeb. Idealny dla cery problemowej, zapewnia świetne krycie. Może odstraszać cena - 52zł/3,3g
Rozświetlający korektor do twarzy. Nie wysusza, nie podrażnia, ale jeśli masz mocniejsze cienie to może sobie z nimi nie poradzić. Cena ok. 55zł/2,5ml
Teraz czas na to, co kocham najbardziej - kolorówka! Cienie do oczu, eyelinery, maskary! Prawdziwą zabawę makijażem czas zacząć!
Sam tusz nie daje takiego "fabulous" efektu jak ma w nazwie, ale jest po prostu w porządku. Nie skleja rzęs, nie obsypuje się, lekko pogrubia. Daje bardzo naturalny efekt i jest tani. Cena 12zł/8ml
Pogrubiający i podkręcający tusz do rzęs. Nie skleja rzęs, łatwo się zmywa, choć nie rozmazuje. Bardzo wygodna, podkręcona szczoteczka pozwala dotrzeć do rzęs w kącikach bez wsadzania jej w oko, z czym zawsze mam problem. Cena 22zł/10ml
Paletka czterech cieni do smokey. Mi najbardziej do gustu przypadła ta z brązowymi odcieniami. Wydajne, łatwo się rozprowadzają, nie obsypują. Za taką cenę - ideał. Cena 11zł/5g
Dobrze napigmentowane cienie, długo utrzymują się na powiece. Dla niektórych wadą może być delikatny, satynowy połysk. Cena 39zł
sobota, 29 listopada 2014
Masaż gąbką na cellulit?
Hej, Anonimko :)
Masaż gąbką lub szczotką z włosiem to świetny pomysł, aby pozbyć się cellulitu, ujędrnić skórę i sprawić, aby była przyjemnie miękka w dotyku. Okres jesienno-zimowy to najlepszy czas, aby wyrobić w sobie nawyk i latem chwalić się pięknymi nogami!
Szczotkowanie najlepiej jest wykonywać codziennie rano, przed prysznicem, ponieważ to zapewni nam dobry humor na cały dzień (naprawdę! Masaż poprawia nam krążenie, przez co czujemy się lepiej.), ale jeśli nie masz na to czasu, to możesz to robić wieczorem. Najważniejszą zasadą jest, że wykonujemy to na sucho, kulistymi ruchami, kierując się od kostek w górę. Następnie zrób tak samo z brzuchem, pośladkami i dolną częścią pleców. Masowanie rąk zacznij od nadgarstków i kieruj się do ramion, w stronę serca. Natomiast górną część pleców wręcz przeciwnie, zacznij od ramion i barków, a zakończ mniej-więcej równo z talią. W ten sposób będziesz podążała równo z naczynkami limfatycznymi i oczyścisz swoje ciało z toksyn. To również świetna metoda na peeling całego ciała! Uważaj jednak na skórę na dekolcie, piersiach i twarzy -w tych miejscach jest ona najbardziej delikatna i możesz ją podrażnić. Nie radzę też tego wykonywać, jeśli Twoja skóra jest bardzo wrażliwa, natomiast nie ma przeciwwskazań do masażu, jeśli masz pękające naczynka na nogach (chociaż wtedy też radzę to robić delikatnie). Jeśli chodzi o czas, to nie warto poświęcać temu więcej niż 10 minut. Sama poczujesz kiedy wystarczy, będzie temu towarzyszyć zaróżowiona skóra i delikatne mrowienie - przywrócenie krążenia w całym ciele. Na początku może trochę boleć, ale po kilku razach przestaniesz to czuć. Jeśli ten ból Cię przeraża to może pomoże Ci to, że nie ma po tym lepszego uczucia niż zimny prysznic!
Co do używania balsamu: powinno się go używać po każdej kąpieli. Dlaczego? Woda wbrew pozorom wysusza nasze ciało. Wynikiem tego jest biała, szorstka skóra na łokciach i kostkach oraz nieprzyjemna w dotyku reszta ciała. Balsam pomoże nawilżyć skórę, zmiękczy ją. Poza tym miło jest usłyszeć od znajomych, że jakiś zapach kojarzy się z Tobą, bo zawsze tym pachniesz, prawda? Kiedy długo używasz jakiegoś balsamu, jego zapach wręcz w Ciebie wnika i to - moim zdaniem - jest naprawdę wspaniałe.
Mam nadzieję, że przybliżyłam Ci technikę masażu i szczotkowania ciała!
Pozdrawiam,
rox
-------------------------------------------------------------------
Cześć, jestem rox i dostałam się na okres próbny jako nowa autorka do spraw urody :) Mam nadzieję, że uda mi się zostać z Wami na dłużej! Z powodów problemów z komputerem mam spore opóźnienie w dodawaniu notek, ale myślę, że teraz będzie wszystko w porządku. Bardzo się cieszę na myśl o współpracy z innymi autorkami oraz z Wami - czytelniczkami! Trzymajcie za mnie kciuki, abym została pełnoprawną autorką! :)
poniedziałek, 24 listopada 2014
Zawód - żołnierz (ogólnie)
Na wstępie muszę zaznaczyć, że bardzo podobają mi się twoje notki odnośnie zawodów i przyszłości. W związku z tym chciałabym prosić o krótką odpowiedź (chociażby w komentarzu); jak zostać zawodowym żołnierzem? Teraz po tych zmianach trudno mi się połapać w tym, jak iść do wojska i znaleźć tam prace?
~ Angelika
Droga Angeliko!
Z pisaniem Twojej notki miała ogromne problemy ponieważ temat ten jest mi zupełnie obcy. Starałam się wyszukać informacje, które mogą Ci się przydać i mam nadzieję, że chodź trochę wyjaśnię Ci drogę do pozostania zawodowym żołnierzem. Z drugiej strony, to bardzo nietypowy zawód dla kobiety dlatego życzę powodzenia !
Przyjęcie kandydata do zawodowej służby wojskowej odbywa się na zasadzie dobrowolnego zgłoszenia się kandydata. Nabór odbywa się wieloetapowo, w oparciu o różne kryteria. Stan zdrowia fizycznego i psychicznego jest bardzo ważny.
W zależności od korpusu należy spełnić różne kryteria, jednakże kryteriami ogólnymi są:
- posiadanie odpowiedniej zdolności fizycznej i psychicznej do pełnienia zawodowej służby wojskowej;
- niekaralność sądowa;
- obywatelstwo polskie;
- ukończone 18 lat.
Te wymagania są ogólne, reszta zależy od tego jaki korpus wybierzesz (oficer, podoficer itd.)
Szkoły podoficerskie w Polsce:
- Szkoła Podoficerska Wojsk Lądowych we Wrocławiu;
- Szkoła Podoficerska Wojsk Lądowych w Poznaniu;
- Szkoła Podoficerska Wojsk Lądowych w Zegrzu;
- Szkoła Podoficerska Wojsk Lądowych w Toruniu;
- Szkoła Podoficerska Sił Powietrznych w Dęblinie;
- Szkoła Podoficerska Sił Powietrznych w Koszalinie;
- Szkoła Podoficerska Marynarki Wojennej w Ustce;
- Szkoła Podoficerska Służb Medycznych w Łodzi.
Osoby ubiegające się o przyjęcie do tych szkół muszą oprócz wyżej wymienionych warunków posiadać wykształcenie średnie. W razie zapotrzebowania sił zbrojnych możliwe jest awansowanie starszego szeregowego na stopień kaprala, a wiec najniższy stopień podoficerski.
O przyjęcie w szeregi zawodowej armii w stopniu oficera mogą ubiegać się osoby, które posiadają tytuł magistra lub równorzędny oraz stopień oficera. Kandydat do takiej służby może również rozpocząć szkolenie w jednej ze szkół oficerskich:
- Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych we Wrocławiu,
- Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych w Dęblinie,
- Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni.
Zasady rekrutacji w nich reguluje ustawa o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych. Najważniejszymi kryteriami obok wyników w nauce przy przyjęciu jest niekaralność i sprawność fizyczna kandydata. W Polsce honorowane są dyplomy równorzędnych zagranicznych uczelni.
W przypadku posiadania już tytułu magistra uzyskanego w szkole innej niż oficerska kandydat może przejść szkolenie wojskowe i przystąpić do egzaminu na oficera.
Podsumowując z tego co zrozumiałam, możesz mieć inny kierunek np na studiach i starać się o pracę oficera.
Dodatkowo polecam wejść na profil podanych szkół i sprawdzić czego oczekują w rekrutacji, jakich przedmiotów na maturze itd i pod to ustalać swoją drogę życiową.
Co z pracą po uzyskaniu stopnia? Zawodowa armia, straż graniczna itd. możliwości jest wiele i wszystko zależy od Twojego wyboru stopnia.
Moja koleżanka poszła do liceum wojskowego w Dąbrowie Białostockiej (podlasie). Można również starać się szukać takich placówek.
Notka bardzo ogólna, przez co może wydawać się chaotyczna ponieważ nie wiem, ile dokładnie masz lat, z jakich okolic jesteś by tam szukać szkół itd.
Mam nadzieję, że chociaż trochę pomogłam.
Miosza.
