piątek, 24 kwietnia 2009

Okazywanie uczuć


Około roku i 7 miesięcy temu na świat przyszła moja siostra ;* Bardzo ją kocham ^^ Nie będę tego ukrywać. Od tego czasu moje kontakty z mamą się pogorszyły. Nie potrafi.ę znaleźć z nią tego samego tematu. A teraz toczą się każdego dnia kłótnie, o tym kto ma zająć się moją siostrą. Kocham moją mamę i siostrę, ale nie potrafię tego okazać. Jak polepszyć kontakty z mamą i wspólnie zajmować się siostrą ?

~Anonimka

 
Droga Anonimko!
Problem z okazywaniem uczuć nie dotyczy tylko Ciebie. Wiele osób nie potrafi poradzić sobie z tym. Pytanie brzmi: Jak temu zaradzić?

Pomoc

Twoja mama ma naprawdę sporo na głowie. Pewnie pracuje, w domu musi posprzątać (a przy małym dziecku sprzątania jest dużo więcej), przygotować obiad itp. Wcale nie dziwie jej się, że prosi Cię o pomoc. Jej na pewno też nie jest z tym łatwo. Co ty możesz zrobić w tej sytuacji? Wyjdź z inicjatywą. Zaproponuj, że swoje popołudnie poświęcisz tylko siostrze, pomożesz jej przygotować obiad czy posprzątać. Twojej mamie będzie na pewno lepiej, że nie musi cię o to prosić. Na pewno zrozumie Twój gest. Okazanie uczucia nie musi być tylko pocałunkiem czy przytulaniem się!

Wspólne wyjście
Masz wolny weekend i widzisz jak Twoja siostra wyciąga mamę na plac zabaw/basen? Rusz jej na pomoc. Zaproponuj wyjście z siostrą lub całą trójką. Przy tej drugiej możliwości będziecie miały dużo czasu na rozmowy.

Album
Słyszałaś, że większość znanych osób ma swoje kroniki rodzinne? Zaproponuj to samo swojej rodzinie. Wybierzcie się razem na zakupy i odnajdźcie taką, która spodoba się wszystkim. Dokumentujcie tam każde zdarzenie, nie tylko Twojej siostry, ale też Twoje i Twoich rodziców. Na efekty nie będzie trzeba czekać. Wspólna praca przy ozdabianiu wydarzeń na pewno was do siebie zbliży. Wyobrażasz sobie jak kaligrafujesz tytuł zdjęcia, Twoja mama przykleja je a siostra ozdabia? ;-)

Pamiętaj!
Pomagaj swojej mamie często. Z małym dzieckiem i dorastającą dziewczyną na pewno
nie jest jej łatwo. Twoja pomocna dłoń będzie bardzo przydatna :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Szablon wykonała prudence. z Panda Graphics. Credits: x | x