środa, 25 listopada 2009

Sucha skóra na łokciach

bardzo fajny blog! Mam problem: Na łokciach mam brzydką pobcierą skóre, jest jej na łokciach więcej , tak że gdy prostuje ręke ona się marszczy. Co robić żeby skóra nie była w tym miejszcu (zgięcie w łokciu) taka sucha ? zeby miała zdrowy kolor a nie taki szarawy?

~ GorgianaDroga Gorgiano!

To, że skóra na łokciu "marszczy" się przy prostowaniu to naturalne, musisz jednak odpowiednio ją pielęgnować, aby nie była taka sucha. Szczególnie w zimie, kiedy zapominamy o nawilżaniu łokci, stają się bardzo szorstkie, poobcierane, nieraz też robią się na nich wypukłości, podobne do kaszki - która jest w końcu skutkiem niedostatecznego nawilżenia skóry.


Nawilżenie.
Tak, odpowiednie nawilżenie wystarczy, by Twoja skóra na łokciach wróciła do normy, stała się ładna i gładka. Dlatego też po każdej wieczornej i porannej kąpieli smaruj łokcie odpowiednim mleczkiem do ciała, czy czymś podobnym. Jeżeli bieżesz prysznic tylko wieczorem, rankiem też nie zapomnij o nawilżeniu skóry.
Moim numerem jeden w tej kwestii nie jest żaden drogi, przereklamowany kosmetyk nawilżający czy natłuszczający, ale najzwyczajniejszy Nivea, np. Nivea Creme lub Nivea Soft. Kosztują "grosze", są dostępne w każdej drogerii czy supermarkecie i są naprawdę sprawdzone. Ja polecałabym szczególnie Creme, Soft przyda się raczej do twarzy.

Pozdrawiam,
Megu;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Szablon wykonała prudence. z Panda Graphics. Credits: x | x