sobota, 14 listopada 2009

Wpadłyśmy w złe towarzystwo

hej, mój problem nie dotyczy mnie, ale mojej przyjaciółki. rok temu poszłyśmy do gimnazjum i że tak powiem, wpadłyśmy w złe towarzystwo. to znaczy ci ludzie są spoko, lubię ich, jednak wszyscy chodzą co tydzień na piwo, wódę itp, pala papierosy i jarają zioło. nawet nie chcę wiedziec co jeszcze. moja przyjaciółka, raz spróbowała papierosów, zioła i teraz jara parę razy dziennie. często też chodzi ta tak zwane melange. owszem, ja też parę razy byłam, ale nigdy sie nie upiłam i nigdy nie zajarałam. ona wiele razy mówia mi ze przestanie, jednak jest coraz gorzej. pisze mi, ze dzisiaj sprobuje sie obejsc bez tego, jednak pod koniec dnia zawsze jest najarana... chyba przestaje jej ufac. jak moge jej pomoc? 

~iksowa.

 

Droga Iksowa!

Sama nie wiem, czy Ci ludzie są tacy "spoko", skoro tylko zabierają Wam zdrowie i wprowadzają w nałogi. Możliwe, że są fajni (nie wiem, nie znam ich), ale chyba nie są do końca w porządku, jeżeli sprawiają tylko, że możecie się uzależnić i po prostu źle skończyć. Chyba dobrze to ujęłaś, po prostu "złe towarzystwo", z pewnością nieodpowiednie dla tak porządnych dziewczyn jak wy ;).
Najprawdopodobniej Twoją przyjaciółka uzależniła się od owych narkotyków, lub jest po prostu mało asertywna i gdy ktoś proponuje jej zioła, nie potrafi tak zwyczajnie odmówić, bo jej jej głupio lub boi się, że ktoś będzie się z niej śmiał.
Pierwszy krok, jaki powinnyście obie zrobić, to skończyć z tym towarzystwem. Rozejrzeć się dookoła, poszukać innych fajnych ludzi, lub po prostu przyjaźnić się tylko we dwie. Sądzę, że jeżeli nadal będziecie utrzymywać kontakt z tymi "spoko ludźmi", może to tylko doprowadzić do czegoś złego. Niestety.
Możliwe, że samo odcięcie się od złego towarzystwa dużo tu pomoże, jeżeli jednak Twoja przyjaciółka faktycznie się uzależniła, powinna zgłosić się do psychologa. Na samym początku byłoby najlepiej, gdyby porozmawiała ze szkolnym pedagogiem, on najlepiej doradzi co i jak.
Niestety, nie jesteś w stanie zbyt wiele jej tutaj pomóc. Jednak bardzo ważnym jest, abyś ją teraz wspierała i po prostu była przy niej.

Pozdrawiam,
Crazy 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Szablon wykonała prudence. z Panda Graphics. Credits: x | x