sobota, 19 grudnia 2009

Podrażnienia po goleniu

Hej . ; - * Mam pytanie dotyczące moich nóg, a raczej włosków na nogach. Kiedy ogole je zwykłą jednorazową maszynką do golenia bardzo mnie szczypią a na drugi dzień występują krostki, aż mi głupi ćwiczyć tak na wf . ;/ Mam 14 lat i za bardzo nie znam się na kremach do depilacji itp. Może coś byście mi doradziły ? ; )) ; *

~ kreskaaDroga Kresko!

Podrażnienia występują na skutek nieprawidłowej metody golenia. Aby ich uniknąć, przede wszystkim stosuj piankę do golenia bądź mydło antybakteryjne, nigdy o tym nie zapominaj. Oprócz tego, koniecznie gól nogi pod włos, nigdy w przeciwnym kierunku. Po depilacji zalecam serdecznie kosmetyki pielęgnujące i łagodzące, a także przedłużające efekt, bądź opóźniające odrastanie włosków np.:

Joanna, Oliwka pielęgnująca ok. 6 zł
Tanita, Regenerujący balsam ok. 11 zł

Ważne jest to, abyś w miarę często zmieniała maszynkę i absolutnie nie stosowała jednorazówek, które mają nieruchome głowice. Zwracaj uwagę na to, czy pasek nawilżający nie jest zdarty.

Jeżeli mimo tego krostki i szczypanie nie będzie ustępować, zmień metodę. Zacznij używać depilatora, bądź kremów (moim zdaniem w Twoim wieku wosk odpada).
Kremy: Szczególnie chwaloną marką jest Veet (w tym przypadku rekomenduję np. nawilżający Veet Rasera). Po użyciu tych kremów skóra jest gładka, a dołączona do opakowanie szpatułka - b. wygodna. Naturalnie, te specyfiki mają lepsze i gorsze recenzje. Dlatego nie kieruj się nimi, ale wypróbuj sama. Przecież każda skóra zareaguje nieco inaczej! No i postępuj według instrukcji - Veet należy nałożyć na czas od 3 do 6 minut, i tylko i wyłącznie na tyle.
Na rynku dostępna jest tak szeroka gama tych produktów, że powinnaś znaleźć coś dla siebie!Pozdrawiam serdecznie,
Megu;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Szablon wykonała prudence. z Panda Graphics. Credits: x | x