wtorek, 23 lutego 2010

Jak na nowo nawiązać przyjaźń?

Witam i bardzo prosze o pomoc :). Rok temu, jeszcze w podstawówce, w klasie miałam najlepszą przyjaciółkę, Gabi. Wiele nas łączyło, miałyśmy podobne dzieciństwo, rozumiałyśmy i potrafiłyśmy również w swoim towarzystwie świetnie się bawić. Byłyśmy niemalże nierozłączne. Przychodziłam i chodziłam do szkoły zadowolona. To był najlepszy, najprzyjemniejszy okres w moim życiu. Niestety, podstawówka się skończyła, a kiedy trafiłyśmy do gimnazjum, poszłyśmy do zupełnie innych klas.Nasz kontakt zaczął się powoli urywać, ona uważała, że ma teraz nowe życie i jest jej dobrze tak jak teraz. Bardzo mnie to bolało, często płakałam. Wiedziałam, że taka przyjaźń zdarza się tylko raz. Ostatnio znowu zaczynamy rozmawiać, jednak wiem, że takie rozmowy przez smsy to nie będzie to samo co kilka lat w tej samej klasie... Nie wiem, co mam zrobić, ja nie chcę, nie mogę jej stracić... Pomocy!!

~BlueDroga Blue!

Naprawdę dobrze jest spotkać osobę, z którą zawsze spędzamy miło czas, możemy powiedzieć jej o wszystkim, razem pośmiać się, ale też popłakać, gdy nadchodzą te gorsze chwile, możemy robić z nią cokolwiek, ale zawsze okazuje się to dobrą zabawą. Czyli dobrze mieć po prostu przyjaciela ;). Z pewnością miałaś duże szczęście, nie każdemu udaje się spotkać bratnią duszę, dlatego dobrze, że teraz nie chcesz odpuścić, ale walczyć o Waszą przyjaźń.
Niestety w życiu nie raz z pewnością zdarzy się, że los postanowi Was rozdzielić i czasem niestety nie możecie nic na to poradzić. W takich chwilach musicie po prostu być silne i obie walczyć o to, aby między Wami było tak dobrze jak dotychczas.
Z tego co widzę, nareszcie macie szansę "zacząć wszystko od nowa" i nieco odświeżyć Wasze znajomości, a co najważniejsze naprawić Waszą wspaniałą przyjaźń ;). Dlatego nie zmarnuj takiej szansy!
Zaczęłyście od rzeczy najprostszych, w tym wypadku krótkich rozmów poprzez sms'y, to z pewnością dobrze wróży i otwiera przed Wami kolejne nici porozumienia.
Podczas jednej z Waszych rozmów zaproponuj wypad na zakupy do miasta, kino albo po prostu wyjście na spacer po okolicznym parku. Z pewnością Gabi Ci nie odmówi, do tego przypomni sobie, jak miło razem możecie spędzić czas, a co najważniejsze jak świetnie się dogadujecie. Z czasem będziecie spotykały się coraz częściej, a Wasza przyjaźń po prostu sama odżyje. Pamiętaj tylko o tym, aby dbać o Wasze kontakty i nie pozwolić, aby wszystko wymknęło Ci się znowu z pod kontroli.
Na samym początku możliwe jest, że tylko Ty będziesz proponować spotkania, jednak nie przejmuj się tym i nie odstępuj! Za wytrwałość z pewnością zostaniesz nagrodzona ;).

Pozdrawiam i życzę powodzenia,

Crazy

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Szablon wykonała prudence. z Panda Graphics. Credits: x | x