sobota, 15 maja 2010

Prezenty na dzień mamy

Dwudziesty szósty maja to ważna data dla nas, córek. Tego dnia okazujemy szacunek naszym rodzicielkom jeszcze bardziej niż w pozostałe dni roku. Jednak czasami prezenty, plany działania przygotowujemy na ostatnią chwilę – niech w tym roku będzie inaczej!


Jedni kupują swoim mamom prezenty, inni działają wyobraźnią itworzą coś własnego, jest jeszcze grupa osób, które cały dzieństwarzają sytuacje by mamom było miło.O grupie osób, które nic nie robią, wspominać chyba nie muszę, wierzę, że Wy do niej nie należycie.
Róże wam się przejadły? To czas na coś nowego!

Zacznę od końca czyli od tego jak swoim zachowaniem możemy obchodzić święto naszych mam:
-  śniadanie do łóżka, wstań wcześniej i w miarę możliwości po cichu przygotuj dla mamy królewskie śniadanie, może jajecznica? Omlety? Naleśniki na słodko? Możliwości jest nieskończenie wiele, pamiętaj, że mama musi coś mieć do picia zwykła herbata, a może sok z świeżo wyciśniętych przez Ciebie owoców (ale taki by pasował do głównego posiłku).
- jeśli jednak ten plan nie wypali i mama wcześniej wstanie pozmywaj po niej i po całej rodzinie, w ten sposób odciążysz ją z takiego obowiązku
- posprzątaj w pokoju, jeśli jesteś wielką bałaganiarą, zrób u siebie porządek, pościeraj wszystkie kurze, poukładaj książki (uwaga! Nie wrzucaj wszystkiego do szafy, po dywan itd. takie „sprzątanie” to niesprzątanie
- masz młodsze rodzeństwo? Zajmij się nim, pobaw,powygłupiaj – mama dzięki temu będzie miała więcej czasu dla siebie – Zawsze możesz z rodzeństwem zająć się całym mieszkaniem tj. jedno sprząta kuchnie,druga osoba duży pokój itd. podzielcie się obowiązkami tak by wasza mama tego dnia naprawdę odpoczęła
i… wiele, wiele innych

Stwórz coś sama:

- biżuteria (jeszcze przed dniem mamy będzie kilka szczegółowych instrukcji)
- ramka na zdjęcie, a w środku wstaw jakieś wasze wspólne zdjęcie
- piszesz opowiadania, wiersze? Może spróbuj „wydać”unikalne wydanie dla swojej mamy tj. w wielu punktach ksero można oprawiać prace magisterskie, można zamówić też by nie było żadnego napisu na okładce
- spróbuj upiec jakieś ciasto albo ciastko, które twoja mama lubi (pamiętaj tylko by to nie było coś co ty lubisz i żeby np. pasowało do obecnego jadłospisu twojej mamy tzn. jeśli jest na diecie albo jest wegetarianką to należy się szczególna uwaga)
-lubisz rysować? Namaluj coś co ci się kojarzy pozytywnie z twoją mamą lub coś co ona bardzo lubi (milej będzie jeśli oprawisz swój rysunek w antyramę)
-twoja mama lubi czytać? Sprezentuj jej jakąś ładną, trwałą zakładkę, którą sama zrobisz

- wiele, wiele innych

Kupne:
- do wyboru, do koloru książki, perfumy, biżuteria, wyjazd do SPA… A może zabierzecie mamy do ich ulubionych restauracji?
Pamiętajcie tylko, że taki prezent od serca, ręcznie zrobiony będzie czymś wspaniałym. Oczywiście coś kupionego może być świetnym dodatkiem.


Życzę powodzenia!
Callamelli

PS - Jeśli macie jakieś dodatkowe pomysły i chcecie się nimi podzielić, napiszcie w komentarzu, będę edytować notkę i coraz to nowe propozycje poszerzać listę:)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Szablon wykonała prudence. z Panda Graphics. Credits: x | x