wtorek, 31 sierpnia 2010

Mam strasznie grube ramiona.


Hej dziewczyny! Wasz blog jest świetny i już nie raz mi pomógł. Ma kolejny problem. Mam strasznie grube ręce :/ Ogólnie nie powiem, żeby moja waga była przedmiotem mej rozpaczy, może mam o 2 czy 3 kilo za dużo, ale nie widać tego po mnie. Moim problemem są jednak ręce, mam strasznie grube ramiona, do tego z czerwoną wysypką. Błagam was! Pomóżcie! Tak nawiasem to śliczny nagłówek :)

~Chusteczka

 

Chusteczko,
bardzo się cieszę, że z dystansem podchodzisz do siebie i lekka nadwaga nie jest tragedią życiową! Jeśli chodzi o ramiona, to niestety u niektórych właśnie tu odkłada się tkanka tłuszczowa. Polecam w takim wypadku serię ćwiczeń na spalenie jej. Do tego potrzebne będą hantle, a jeśli takowych nie posiadacie, obojętnie jakie obciążenia np. butelki z wodą.Ważne jest, aby nie było to duże obciążenie (do1kg),ponieważ wówczas nastąpi przyrost masy mięśniowej. Zabieramy się za ćwiczenie! Ustawiamy się w pozycji wyjściowej, czyli:
  • pozycja stojąca
  • stopy rozstawione na odległość bioder z palcami skierowanymi przed siebie
  • napięte mięśnie brzucha i pleców zapewniające wyprostowaną sylwetkę
  • ramiona blisko klatki piersiowej, lekko zgięte w stawach łokciowych
  • głowa prosto, wzrok skierowany na wprost
Wykonując ćwiczenia należy maksymalnie zgiąć ramiona w stawach łokciowych a następnie je wyprostować powracając do pozycji wyjściowej. Ręce można zginać jednocześnie lub naprzemiennie. Przez cały czas wykonywania ćwiczenia należy utrzymywać tułów w stałej pozycji z napiętymi mięśniami brzucha zapobiegającymi odchylaniu się do tyłu. W czasie ćwiczeń należy trzymać głowę prosto, patrząc na wprost.Trzeba uważać, aby nie zginać nadgarstków i utrzymywać je w pozycji naturalnej.Wykonujemy serię po 30 powtórzeń, chwila odpoczynku i kolejne 30, ale w zmienionym ćwiczeniu (wykonujemy na początku trzy,cztery ćwiczenia i stopniowo zwiększamy ich ilość). Zmiany ćwiczeń polegają na innym ustawieniu rąk przy wymachu hantlami. Możemy ćwiczyć jak chcemy- zginać ręce w łokciach do środka tułowia, do przodu,odwodząc ramiona od ciała, podnosząc w górę… Takie serie robimy najlepiejco dwa dni. Jeśli będą one wykonywane dokładnie i systematycznie efekty zobaczymy już po trzech tygodniach.
Jeśli chodzi o czerwoną wysypkę radziłabym zgłosić się do dermatologa, albo lekarza pierwszego kontaktu, ponieważ nie musi ona być spowodowana hormonami; może być to reakcja alergiczna na nowy detergent czy zjedzony owoc.
Życzę powodzenia i wytrwałości,
Trzymam kciuki,
BallerinaGirl.
BallerinaGirl (21:27)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Szablon wykonała prudence. z Panda Graphics. Credits: x | x