środa, 1 września 2010

Styl Michaela Jacksona

Siemka dziewczyny, mam do was prośbę ;) Napiszcie coś o stylu ubierania się jak Michael Jackson? Czyli jakie dodatki, ciuchy, no i fryzura! Proszę <3 
~michaelowaDroga Michaelowa!
Michael Jackson, niekwestionowany król popu, ikona popkultury, barwna postać show-biznesu. To on zrewolucjonizował pojęcie teledysku (klipu) i rozsławił moonwalk. 
Jego stroje były odzwierciedleniem kreatywnej duszy artysty. 


MARYNARKI
Głównym elementem garderoby Michaela były marynarki o mocno zarysowanych ramionach i dość militarnym kroju, jednak zawsze w mocnych kolorach (złoto, srebro, czerwień). Zapinane asymetrycznie lub prosto z wyszytymi ozdobami na przodzie. Niektóre były jak dzieła sztuki- pokryte gęstą warstwą błyszczących cekinów, ze złotymi guzikami i ćwiekami na pagonach.


 

Po śmierci artysty wiele domów mody zainspirowała się stylem Michaela, np. Balmain wypuścił sławną dżinsową marynarkę, nawiązującą do tych noszonych przez Jacksona.


BIAŁA KOSZULA
Jeśli nie nosił marynarek, to wybierał tradycyjną białą koszulę z kołnierzykiem. Nie była ona jednak zapinana, aby całość nie prezentowała się formalnie i grzecznie. Luźno zarzucona na ramiona tańczyła razem z Michaelem.
Do niej ubierał zwykle czarne spodnie- w wersji light były to zwykłe cygaretki (spodnie 7/8), a w wersji hard- skórzane z klamrami.

  

MARYNARKI GARNITUROWE
Jackson cenił szyk i elegancję, czasem przedstawioną w przewrotny sposób. Do marynarek zazwyczaj ubierał koszulę w podobnym kolorze lub odcieniu.

 

KLASYCZNY ZESTAW...
...to garnitur w wersji kreatywnej: czarna kurtka z cekinami, do tego biały shirt z długim rękawem, czarne cygaretki i mokasyny oraz białe skarpetki i rękawiczki. Zestaw idealny zarówno na koncerty, jak i na gale, na których Jackson bywał.

  

CHARAKTERYSTYCZNE ELEMENTY
Cekinowa rękawiczka, białe skarpetki noszone do czarnych błyszczących mokasynów oraz kapelusz z zadartym rondem. Te trzy wyróżniające MJ elementy garderoby były autorskie- nosił je tylko on. 

 
 

INSPIRACJE
Po śmierci króla popu moda zainspirowała się stylem Jacksona. Nie tylko fani, ale cały biznes modowy ogarnęła Michaelomania. Gwiazdy ubierały t-shirty z jego podobizną lub marynarki identyczne do tych, które nosił. Zwykli ludzie również tęsknili za charakterystycznym stylem i w pewnym sensie naśladując go, oddali hołd zmarłemu artysty.Pamiętajcie jednak, że jeśli ktoś jest Waszym idolem, to nie znaczy, że macie ubierać się identycznie jak on! Zwracajcie uwagę na detale, jednak nie kopiujcie całości. Własny styl jest zawsze najlepszy. :)

Miłej zabawy z modą!

taodwinyla

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Szablon wykonała prudence. z Panda Graphics. Credits: x | x