wtorek, 14 września 2010

Przyjaciółka zdradziła mój sekret!


Hej . Super blog ale przejdźmy do rzeczy . 
Z moją koleżanką przyjaźniłam się od podstawówki ,chodziłyśmy wszędzie razem ona mówiła mi swoje tajemnice . Kiedy ja postanowiłam jej powiedzieć moją tajemnicę okazało sie że wszystkim wygadała praktycznie cała szkoła wie a kiedy ktoś starszy sie na mnie patrzy robi dziwną mine .. Teraz już każdy wie że nie powinien jej nic mówić . A kiedy znowu ktoś jej coś powiedział znowu wygadała . nie wiem dlaczego .. przecież jak sie obiecuje to sie nie mówi . ! Pomocy ! nie wiem czy dalej się z nią przyjaźnić :( 

~Zasmucona

  

 Droga Zasmucona!
 Myślę, że już bardzo dobrze wiesz o tym, aby nie zwierzać się swojej przyjaciółce.;) Ale jeśli czegoś nie spróbujemy, to się nie dowiemy, więc ciesz się, że masz już to za sobą.;)
  Twoja przyjaciółka zachowała się bardzo niedojrzale. Rozpowiedziała coś osobistego, chociaż wiedziała o konsekwencjach. Myślę, że powinnaś z nią porozmawiać i jej to uświadomić. W końcu przyjaźń polega na zaufaniu i szczerości. Jeśli przez tyle lat Ty zachowywałaś się w stosunku do niej jak przyjaciółka, ona powinna wiedzieć co to znaczy i odwzajemniać to zachowanie. Możesz jej wypomnieć, że masz żal o to, co zrobiła. Przecież przez tyle lat dochowywałaś jej sekretów, a ona jednym ruchem zapracowała sobie na brak zaufania z Twojej strony.
 Zapytaj przyjaciółkę czy miała jakiś powód. Jeśli tak, powinnyście o tym porozmawiać i wspólnie temu zaradzić. Może w grę wchodziła zazdrość. Dziewczyna mogła Ci nie mówić tego, co odczuwa wobec Ciebie. Nie radząc sobie z tą sytuacją, wykorzystała coś przeciw Tobie. Równie dobrze taka może być po prostu jej natura. Niekoniecznie przyjemna, jednak możliwe, że dziewczyna żyje plotkami i cudzymi sekretami, czy słabościami. 
 Jeśli jednak jest zazdrosna, zastanów się, czy jest Twoją prawdziwą przyjaciółką i pomóż jej jakoś tą zazdrość powstrzymać. Uświadom koleżance jej zalety, powiedz za co ją lubisz.;)

 Z tego co przeczytałam, już wiele osób przekonało się o tym, jaka ta dziewczyna jest. Jeżeli nadal będzie się tak zachowywała, ludzie odwrócą się od niej. Bo co to za przyjemność, gdy w normalnej rozmowie trzeba uważać na słowa, ponieważ przez przypadek może o tym usłyszeć pół szkoły.;) Myślę, że warto uświadomić to przyjaciółce, bo jednak wiele dla Ciebie znaczy i chyba nie chcesz, aby cierpiała.
 Nie mogę odpowiedzieć na Twoje pytanie, bo to Ty musisz wiedzieć, czy chcesz zakończyć tą znajomość. Przeanalizuj wszystko dokładnie. Rozumiem, że nie możesz jej ufać. Ale skoro zawsze się dogadywałyście, nic nie stoi na drodze, aby dalej to robić.;) Zacznij od poważnej rozmowy, powiedz jej, jak bardzo Cię zraniła. Daj przyjaciółce drugą szansę. Podczas spotkań z nią pilnuj się, aby czasem coś, co chcesz zachować dla siebie, nie wydało się.;)
 Jeżeli jednak uważasz, że to, co zrobiła Twoja koleżanka, bardzo Cię dotknęło i nawet nie chcesz już z nią rozmawiać, po prostu nie możesz jej zaufać, nie męcz się i opowiedz jej o tym. Może da jej to wiele do myślenia, zrozumie swój błąd i następnym razem ugryzie się w język.;)
Liczę, że sobie poradzisz! Pozdrawiam!;)
Margaret

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Szablon wykonała prudence. z Panda Graphics. Credits: x | x