czwartek, 30 września 2010

Złamania żeber.


Zacznę od tego, że bardzo lubię waszego bloga. Wiele razy mi pomogłyście. 
A teraz przejdę do mojego problemu. Mogłybyście napisać coś o złamaniach żeber? Ostatnio miałam mały wypadek tj. jakiś tydzień temu. Do teraz odczuwam ból w klatce piersiowej. Nie mogę spać na brzuchu, ani wziąć głębszego oddechu. Nie mówiłam rodzicom, żeby się nie martwili. Błagam pomóżcie. 
~Honey

  
Honey!
Przy złamaniach żeber ból jest niemalże natychmiastowy i trwa dosyć długo, ponieważ kości te ciężko się zrastają, ze względu na ciągły ruch klatki piersiowej. Dlatego też bardzo utrudnia to choremu życie i należy wówczas, m.in. oszczędzać się i przyjmować środki przeciwbólowe. Jeśli faktycznie złamałaś żebra, musisz skontaktować się z lekarzem, który oceni najlepiej stan ich uszkodzenia i brak ewentualnych powikłań, którymi mogą być: uszkodzenie płuca, odma czy też krwotok tętnicy płucnej. Brzmi to strasznie, dlatego też w takich przypadkach wizyta w gabinecie i na prześwietleniu jest obowiązkowa. Zazwyczaj takie wypadki kończą się dawką Apapu czy mocniejszego środka. Zdarza się jednak, że trzeba nosić specjalny pas- opaskę czy przylepiec, który uciska miejsce złamania i zapobiega dalszemu podrażnianiu płuca, tętnicy. To tyle jeśli chodzi o żeberka, ale będąc już przy Tobie, 
to na litość! Dziewczyno! Co Ty żeś robiła, że możesz mieć połamane żebra?! xD No ja wiem, że miłośnicy sportów ekstremalnych mają z tym do czynienia, ale Ciebie nie podejrzewam o takie rzeczy ;) Wiem, że teraz poleci tekst w maminym stylu, ale dziewczyny uważajcie na siebie. Złamania- nie ważne czy kości strzałkowej, czy żeber; mogą być bardzo poważne w skutkach. Poza tym później przychodzi w wielu przypadkach rehabilitacja- uciążliwe ćwiczenia, bo ręka już nie tak sprawna jak kiedyś. Nie wspomnę już o jakże wielkim komforcie noszenia gipsu przez 4 czy 6 tygodni…
Osobiście nie miałam nigdy niczego złamanego, więc nie mogę szczerze wypowiadać się o towarzyszącym bólu, ale jak nie raz słyszałam- jest ogromny.
Tak, więc: Honey leć do lekarza, a pozostałe nie szalejcie zbyt mocno, bo wiosna idzie, chociaż za oknem śnieg i chlapa :)
Pozdrawiam, 
BallerinaGirl.
BallerinaGirl (16:05)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Szablon wykonała prudence. z Panda Graphics. Credits: x | x