sobota, 2 października 2010

Pocę sie w zgięciach łokcia.


Cześć!
Mam dość dziwny problem.Każdy człowiek najbardziej poci się pod pachami a ja się pocę w zgięciach w łokciach. To jest nie do wytrzymania! Moja koleżanka mówi że powinnam używać tam dezodorantu,ale ja w to nie wierzę.POMOCY!
~milka xD

 

Milko!
Przyczyn pocienia się jest wiele, a oto kilka z nich:
1.temperatura- wiadomo, że pocimy się w upalne dni. Jednak jeśli chodzi o indywidualne odczuwanie temperatury zewnętrznej, zależy ono również od:
* stanu układu krążenia,
* kondycji fizycznej,
* naszego ubioru- jeśli masz problem z nadmierną potliwością, nie próbuj tego ukryć pod grubym swetrem, ponieważ będziesz się pocić jeszcze bardziej,
2. emocje, stres- wiele z nas poci się obficiej podczas rozmów z chłopakami czy odpowiedzi przy tablicy.
3. spożywanie niektórych potraw, przypraw: kawy, herbaty, czekolady czy octu
4. okres dojrzewania i menopauzy- wówczas jest zaburzona gospodarka hormonalna organizmu i wydzielanie potu wzrasta.
Zastanów się, czy nie przegrzewasz swojego ciała zbyt grubymi ubraniami; Twoja waga jest prawidłowa- jest to ważne, ponieważ kiedy mamy nadwagę, wpływa to niekorzystnie na nasz układ krążenia- może prowadzić do miażdżycy, a to z kolei do zatorów żylnych, które są bardzo niebezpieczne dla naszego organizmu, szczególnie dla mięśnia sercowego. Ponadto trzeba wiedzieć, że pocenie się jest jedną z metod naszego organizmu na pozbycie się zbędnych substancji, regulacji temperatury ciała i niestety jest nieodłącznym elementem naszego życia. 
Jeśli chodzi o używanie dezodorantów gdzie indziej niż pod pachy to nie polecam, ponieważ nie są one przeznaczone do tego typu miejsc. Mogą wywołać podrażnienie skóry, które doprowadzi do baaardzo nieprzyjemnego uczulenia. Będzie ono dla Ciebie potwornie uciążliwe, ponieważ w zgięciach kończyn skóra jest bardzo delikatna. Myślę, że powinnaś zachowywać higienę osobistą (szczególnie dbać o nią w ciepłe dni), nie przegrzewać się, ograniczyć stres i utrzymywać odpowiednią dla Twojego wieku i wzrostu wagę. Możesz też dowiedzieć się u farmaceuty o dostępne na rynku preparaty, zapobiegające nadmiernej potliwości. Jeśli jednak po mimo ich stosowania, nie zajdzie poprawa, radzę udać się do lekarza, który dokładnie przyjrzy się Twojemu problemowi.
Pozdrawiam serdecznie, 
BallerinaGirl.
BallerinaGirl (15:57)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Szablon wykonała prudence. z Panda Graphics. Credits: x | x