sobota, 27 listopada 2010

Ćwiczenia na mięśnie ud.


Możecie odpowiedzieć w komentarzu ;) 
Aktualnie waże około 55 kg, na 165 i chciałabym schudnąć do 50 lub 49. A chciałam by się pozbyć zbędnego tłuszczu na udach i brzuchu.

~Karlaaa

  

Droga Karlo!

Specjalnie dla Ciebie prezentuję zestaw ćwiczeń na mięśnie ud.

Stań w rozkroku. Dłonie na biodrach. Zegnij nogi w kolanach. Na przemian wspinaj się do góry i zginaj nogi. Nie zapominaj o oddechu. 
Powtórz 10 razy.

- Pozycja stojąca, dłonie połóż na biodrach. Wykonaj krok w przód - jak największy. Następnie wykonaj skłon tak jak przedstawia rysunek wyżej. Wróć do pozycji stojącej. Ćwiczenie wykonuj płynnie ( raz- krok dwa- uklęknij trzy-powstanie i cztery-pozycja stojąca). Ćwiczenie wykonaj po 10 x prawą i lewą nogą.

- Pozycja stojąca, dłonie połóż na biodrach. Wykonaj ćwiczenie podobnie jak wyżej, z tym, że krok wykonaj do tyłu - nie do przodu. Nie zapominaj o oddechu. Ćwiczenie wykonaj po 10 x prawą i lewą nogą.

- a) Połóż się na plecach. Ugnij nogę i chwyć ją splecionymi rękami za kolano. Pokonując opór rąk mocno naciskaj kolanem w przód przez 20 sekund.
 b)W tej samej pozycji przyciągnij kolano jak najbliżej klatki piersiowej, nie unosząc głowy. Wytrzymaj 30 sekund.

- Połóż się na lewym boku. Prawą rękę ugnij i połóż przed siebie. Lewą podeprzyj się. Noga prawa zgięta. Lewa noga wyprostowana w kolanie. Podnosisz ją na raz, dwa (jak najwyżej dasz radę) i na trzy opuszczasz. Powinnaś odczuwać mięśnie wewnętrznej strony uda. Ćwiczenie wykonaj po 10 x prawą i lewą nogą.

- Klęknij, nogi i stopy razem. Odchyl się do tyłu kładąc dłonie za stopami. Napnij pośladki i mięśnie brzucha. Wypchnij miednicę w górę tak wysoko jak możesz. W maksymalnej pozycji wytrzymaj licząc do 10. Powtórz ćwiczenie, próbując wypchnąć miednice coraz wyżej. Ćwiczenie to likwiduje "sflaczałe "uda. Ćwiczenie wykonaj 10 razy.

- Połóż się na plecach. Nogi zgięte w kolanach. Ręce wzdłuż tułowia. Unoś miednice do góry (jak tylko możesz najwyżej ) i opuszczaj. Wykonaj ćwiczenie 50 razy.

- Uklęknij, palce stóp obciągnięte, odchyl wyprostowany tułów do tyłu i pozostań tak przez 30 sekund, aż w przedniej części uda odczujesz napięcie mieści.

- Odchyl tułów niżej, podpierając się z tyłu rękami. Biodra wypchnij w przód. Wytrzymaj w takiej pozycji też 30 sekund. W przedniej części ud powinno być odczuwane rozciąganie.

- Usiądź, plecy proste, tułów lekko skierowany do przodu, zegnij kolana i miedzy nimi włóż rękę - tak jak pokazuje zdjęcie. Drugą ręką podeprzyj się. Następnie ściskaj kolanami rękę, tak jakbyś chciała ja zgnieść, napinając przy tym do granic możliwości wewnętrzne mięśnie uda. Wytrzymaj tak licząc do 20. Odpocznij i powtórz 5 razy.

- Podnieś się na palcach, wytrzymaj tak licząc do 20 sekund. Podpieraj się rękami dla utrzymania równowagi.

- Stań na całych stopach w pewnej odległości przodem do ściany, (tułów wyprostowany), nie odrywaj pięt od podłogi. W mięśniach łydek odczujesz rozciąganie. Pozostań w tej pozycji 30 sekund.

Pozdrawiam, Anitt.
Anitt (08:00)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Szablon wykonała prudence. z Panda Graphics. Credits: x | x