niedziela, 21 listopada 2010

Fluoryzacja zębów.


 Możecie napisać coś wiecej o fluoryzacji, o której wspomniałyście w jednej notatce? 

~Agita 


Droga Agito!
Fluoryzacja - na czym polega?
Zabieg Fluoryzacji polega na pędzlowaniu, wcieraniu w zęby roztworów, żeli i lakierów fluorkowych lub nanoszeniu na powierzchnie zębów specjalnej pianki. Fluoryzację przeprowadza się po mechanicznym oczyszczeniu zębów za pomocą odpowiedniej pasty i po ich osuszeniu. Proces ten należy powtarzać kilka razy.
Czego używa się do fluoryzacji zębów?
Do fluoryzacj zębów stosuje się  do preparaty o wysokim stężeniu fluoru. Są to preparaty bezpieczne mimo wysokiego stężenia fluoru, gdyż szybko wiążą i dobrze przylegają do powierzchni zęba, uwalniając małe ilości fluoru.
Dlaczego fluor?
Fluor uwalniany ze stosowanych preparatów wbudowuje się w szkliwo wzmacniając jego strukturę i czyni go bardziej odpornym na działanie kwasów płytki nazębnej. Ponadto fluor powoduje remineralizację drobnych ubytków szkliwa.
Czego oczekiwać od fluoryzacji?
Fluor wbudowuje się w ich szkliwo i oddziałuje na obecne w nim hydroksyapatyty, czyli związki wapnia. Pod wpływem fluoru związki te słabiej rozpuszczają się w kwasach, których w jamie ustnej jest pełno, zwłaszcza po jedzeniu i w jego trakcie. A skoro są bardziej odporne na kwasy, to i na powodujące próchnicę bakterie.
(źródła: ladnyusmiech.pl,
dentystanieboli.pl)
Pozdrawiam,
Mycha
Mycha (20:43)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Szablon wykonała prudence. z Panda Graphics. Credits: x | x