wtorek, 25 stycznia 2011

Czuję się pominięta.


cześć ;) 
mój problem dotyczy przyjaźni i prosiłabym o odpowiedź choćby w komentarzu
jestem teraz w drugiej klasie gimnazjum. od czwartej klasy przyjaźnię się z Moniką (mamy zespół szkół - podstawówka i gimnazjum i nadal chodzimy do tej samej klasy). od końca pierwszej gimnazjum przyjaźnimy się także bardzo z Karoliną. no i od tego czasu jesteśmy bardzo blisko ze sobą, wszystko robimy razem, sylwestra też spędziłyśmy razem. z Karoliną znałyśmy się już od pierwszej podstawówki ale dopiero teraz zaczęłyśmy się tak bardzo przyjaźnić. 
no i problem w tym, że ja jestem zawsze tą, która odwala najgorszą robotę.. strasznie mnie to wkurza.. jestem osobą optymistyczną i dowcipną, i dziewczyny często śmieją się ze mnie, ale nie jest to taki sposób wredny i chamski tylko taki przyjazny - ale to mi nie przeszkadza. tylko czasami przesadzają.. kiedy idziemy porobić sobie nawzajem zdjęcia, ja cały czas siedzę przy aparacie i robię im zdjęcia - razem, osobno itd. a kiedy mówię im, że ja też chciałabym mieć jakieś swoje to one : 'tobie lepiej wychodzi robienie zdjęć niż pozowanie' i hahaha.. albo patrzą się na mnie takim trochę pogardliwym wzrokiem. 
i chociaż przyjaźnię się z Moniką dużo dłużej niż ona z Karoliną , i znam Karolinę już od przedszkola (Monika doszła w trzeciej klasie podstawówki) to one czasami zachowują się tak, jakby mnie tam z nimi nie było.. 
może po prostu wydziwiam, ale tak mi się wydaje 
kurde, no sama nie wiem o co w sumie chodzi w tym problemie, ale może któraś z Was mnie zrozumie. 

pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego w Nowym Roku ! ;)) ;* 

~małpa


  

Droga Małpo!
 Myślę, że czujesz się pominięta przez zachowanie swoich przyjaciółkek. Długo się znacie, one już trochę wiedzą o Tobie i pewnie raz po raz Cię wykorzustują. Może nie do końca wykorzystują, ale ich zachowanie sprawia, że jest Ci przykro.
Nie martw się, zaraz podam Ci kilka rozwiązań.:)
 Więc po pierwsze porozmawiaj z nimi! Gdy tylko będziesz miała okazję przedstaw sytuację i powiedz, że chciałabyś, aby traktowały Cię równo. Wspomnij, że jest Ci przykro i czujesz się pominięta. Myślę, że wtedy się zastanowią i powstrzymają od dalszych uwag, czy zachowań tego typu. Jeśli będziesz opanowana i delikatna, na pewno bez problemu Ci się uda, a koleżanki zaczną inaczej Cię traktować,
Możesz też odpowiedzieć jakimś tekstem, który nie będzie bardzo złośliwy, ale da do myślenia dziewczynom. Na przykład, jeśli podczas tej sesji zdjęciowej o której wspominałaś, usłyszysz uwagę typu: "lepiej wychodzi Ci robienie zdjęć niż pozowanie", odpowiedz, że możliwe, ale tak samo jak one masz prawo do kilku fotek.
 Przy każdej uwadze, śmiechu przyjaciółkek, które dotyczyłyby Ciebie, wyraźnie protestuji mów, że to Cię zabolało. Jeśli koleżanki dowiedzą się, że sprawiają Ci przykrość na pewno się powstrzymają. Możliwe, że od zawsze żarty z siebie (nie tylko z Ciebie:)) były traktowanie jako nic poważnego i dziewczyny po prostu nie wiedzą, że to może Cię boleć.
Jeżeli te docinki i żarciki nie są jakieś poważne po prostu je zignoruj i spróbuj się z nich śmiać. Możesz też raz po raz rzucić jakimś podobym tekstem do swoich przyjaciółek, jednak bez przesady, bo przecież nie chcesz ich obrazić.:)
 Podsumowując. Przede wszystkim wyluzuj troszkę i nie przejmuj się uwagami dziewczyn, wiesz, że one nie chcą Cię urazić.:) Możesz z nimi porozmawiać na ten temat i powiedzieć jak się czujesz, co moim zdaniem powinno zdać egzamin. Powodzenia!
Margaret

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Szablon wykonała prudence. z Panda Graphics. Credits: x | x