sobota, 9 kwietnia 2011

Czy od śmiechu można schudnąć?


Hey mam takie dziwne pytanie. Czy od częstego śmiania się można troszkę schudnąć? Bo ja ostatnio zauważyłam coś takiego u siebie. A mianowicie po głupawce następnego dnia miałam mniejszy brzuch. Czy śmiech też pomaga odchudzaniu? mam 15 lat 
~basis

   
Basis,
mało prawdopodobne,żeby po dużej dawce śmiechu, ktoś chudł na tyle, że widziałby efekty już następnego dnia. Będąc jednak już przy tym śmiechu… To po mimo, że nie wpływa na naszą wagę, ma na nasz organizm bardzo pozytywny wpływ, mianowicie:

*Śmiech oddziałuje na wiele narządów naszego ciała i usprawnia ich funkcjonowanie. Weźmy np. układ oddechowy. Gdy zaczynamy się śmiać, wtedy zamiast średnio pół litra powietrza, wdycha go półtora litra. Dzięki temu nasz organizm zostaje znacznie lepiej dotleniony.
*Podczas śmiania się szybciej bije nasze serce, co nie tylko wpływa pozytywnie na pracę samego serca, ale również na cały organizm, gdyż krew wtedy szybciej krąży i dostarcza większej ilości tlenu do organizmu. Gdy się śmiejemy wprawiamy w ruch mięśnie klatki piersiowej, w tym mięśnie żebrowe i brzucha. Praca tych mięśni powoduje, że z jamy brzusznej krew przetacza się w kierunku serca, w ten sposób wspomagając krwiobieg.
  *Oczywiście podczas śmiechu w ruch zostają wprawione mięśnie twarzy. Jest to dla nich świetny masaż. Dzięki niemu nasza skóra staje się jędrniejsza. Dodatkowo podczas śmiechu w organizmie zwiększa się wydzielanie endorfin, określanych jako hormony szczęścia. Łagodzą one takie dolegliwości jak bóle zębów, głowy czy mięśni. 
*Dzięki śmiechowi lepiej też funkcjonuje nasz system odpornościowy.
„Terapia śmiechem. Praktyczny poradnik”

To tylko kilka zalet śmiechu, ale czy nie są wystarczająco przekonujące, aby śmiać się jak najwięcej? Myślę, że jak najbardziej! Nie na darmo powtarza się- śmiech to zdrowie! 
Wracając jeszcze do Twojego postu, myślę, że nie musisz, a nawet nie powinnaś się odchudzać. Stosuj się do zasad zdrowego trybu życia, a będziesz zadowolona ze swojej wagi,kondycji czy stanu skóry. 
Pozdrawiam i zachęcam do… śmiechu! ;)
BallerinaGirl.
BallerinaGirl (19:32)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Szablon wykonała prudence. z Panda Graphics. Credits: x | x