piątek, 8 kwietnia 2011

Skutki wypadku w dzieciństwie?


Kiedyś bawiłam się w "gańca" z koleżankami, zahaczyłam o róg i uderzyłam głową o beton (na szczęście nic mi nie było, jedynie starłam sobie trochę skóry z dłoni). Rodzicie byli przy tym wydarzeniu, ale jedynie okrzyczeli mnie, że nie uważam. Może i wtedy nic mi nie było, ale wydaje mi się, że teraz po woli zaczyna to się ujawniać... Mam dziwną pamięć (pamiętam co robiłam w wieku pięciu lat, a nie potrafię sobie przypomnieć co przerabialiśmy w piątek na historii) i wydaje mi się, że mam dysortografię (a nigdy jej nie miałam). Z tą dysortografią to jest tak: np. wiem, że kura pisze się przez 'u', ale zdarza mi się napisać przez 'ó' (oczywiście zaraz zauważam ten błąd i go poprawiam). Zdarza się też, że przeinaczam literki, np. słowo 'pogrzeb' piszę 'bokrzep' (tu też zaraz zauważam błąd, ale nie rozumiem dlaczego tak piszę). Czy to może być wina mojego 'wypadku', czy może nie?
~Nastka

  

Kochana Nastko!

Bardzo zaniepokoiło mnie to, co napisałaś. Najbardziej jednak zdziwiła mnie, z całym szacunkiem, nieodpowiedzialność Twoich rodziców! 
Przy urazach głowy czy nawet jej mocniejszych stłuczeniach, należy się niezwłocznie udać do lekarza, aby ten zbadał czy nie doszło do wstrząśnienia mózgu, który jak wiemy kontroluje cały nasz organizm. No, ale stało się i się nie odstanie... Teraz to Ty musisz zacząć działać. 
Jeśli chodzi o pamięć to jest ona niezgłębiona i pełna zagadek, dlatego też nie przejmuj się, że niekiedy nie możesz sobie przypomnieć danej lekcji czy jakiegoś banału- każdy tak ma! 
Polecam ćwiczenia pamięciowe, a karteczki sklerotki też nie zaszkodzą w przypadku jakiegoś spotkania czy obowiązku napisania wypracowania. Jeśli jednak w Twoim przypadku jest to poważniejsze- nie przypominasz sobie danego fragmentu dnia nawet po jakimś czasie, czy zapominasz wiele rzeczy m.in. związanych z niepokojąca Cię 'czasową dysortografią'; wówczas jedynym wyjściem, które ja widzę to wizyta u lekarza pierwszego kontaktu. Przedstaw mu dokładnie co się wydarzyło i dzieje obecnie. Ten zbada Cię, a w razie wątpliwości skieruje na tomografię czy do lekarza neurologa. Jeśli, a mam taką nadzieję, okaże się, że nic Ci nie dolega; lekarz być może skieruje Cie do wyspecjalizowanej osoby- psychologa czy pedagoga w poradni, aby ten przyjrzał się Twoim problemom z ortografią. 
Mam nadzieję, że sprawa rozwiąże się szybko, a Ty nie będziesz mieć żadnych kłopotów.

Trzymam kciuki i pozdrawiam.
BallerinaGirl. 

BallerinaGirl (21:50)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Szablon wykonała prudence. z Panda Graphics. Credits: x | x