czwartek, 14 marca 2013

Jak zdobyć pozwolenie na wyjazd?


Droga Kwaskowa! 
Chciałabym się ciebie poradzić w sprawie z rodzicami, a szczególnie co do mojej mamy. Szukałam w spisie notek czegoś, co mogłoby mi pomóc, lecz nie doszukałam się niczego podobnego do mojej sytuacji. 
Zaczynając od początku..
Niedawno skończyłam 13 lat. Chodzę do klasy 1 b gimnazjum i mam swoją najlepszą przyjaciółkę, z którą przyjaźnię się od 5 lat. Od jakiś dwóch lat zaczęły nam do głowy przychodzić pomysły o wyjeździe do Janek na zakupy. Mieszkamy jakieś 15-17 kilometrów od tamtego miejsca. Raz czy dwa razy udało nam się w najbliższym czasie wyjechać, teraz jest jednak mały problem. Gdy planujemy z przyjaciółką taki wypad coś jednak idzie nie tak. A mianowicie moja mama nie chce się zgodzić. Zawsze miałam problem z przekonaniem jej, ale coraz bardziej przestaje się zgadzać. Nawet jak chcę jechać do przyjaciółki. Teraz zaczęłam prosić o zgodę tatę, bo on częściej się zgadza. W tym tygodniu również planujemy wypad do Janek. Co zrobić, aby mama się zgodziła? 
Z góry dziękuję. 
Ola, 14 lat


Droga Olu!

Cóż, niewiele mogę na to poradzić. Decyzja o tym, w jakim stopniu Cię usamodzielnić i na co Ci pozwolić należy tylko do Twojej mamy i nie ma sposobu, by na to wpłynąć. Możesz jedynie starać się być jak najbardziej obowiązkowa i odpowiedzialna, ale to i tak wymaga sporo czasu. Inną opcją jest szczera rozmowa z mamą, gdzie wyjaśnisz jej, czemu Ci tak zależy i poproś ją, aby razem z Tobą poszukała kompromisu. Może niech pojedzie z Wami jakiś rodzic, który potem w Jankach nie będzie z Wami chodził, a na przykład poczeka na Was gdzieś niedaleko? 
Pokombinuj, szukając kompromisu. Może w końcu uda się nakłonić mamę. :)

Powodzenia,
Kwaskowa. :)

3 komentarze:

 1. Dziękuję ci za odpowiedź :).

  Ola, 14 lat.

  OdpowiedzUsuń
 2. To w końcu 13 czy 14 lat?

  OdpowiedzUsuń
 3. Super Blog :))

  OdpowiedzUsuń

Szablon wykonała prudence. z Panda Graphics. Credits: x | x