czwartek, 5 września 2013

Jak podrywają chłopcy?

Cocalotte, mogłabyś napisać coś o sposobach podrywu chłopców? Mam na myśli to, jak mniej więcej rozpoznać że któryś próbuje Cię poderwać. Byłabym wdzięczna, bo nie chciałabym opisywać konkretnej sytuacji i w sumie wolałabym na podstawie Twojej notki spróbować choć zorientować się, czy pewien chłopak rzeczywiście próbował do mnie zagadać.
Z góry dzięki.
~Wasza mało zorientowana w tym temacie czytelniczka :D
 
Droga czytelniczko,
Potraktowałam twoje pytanie bardzo poważnie i postarałam się odpowiedzieć na nie jak najbardziej szczegółowo, dlatego jeszcze raz przepraszam, że tyle to trwało. :)

Oczywiście nie da się wypisać wszystkich sposobów podrywania, jakie stosują chłopcy, ale można wypisać te najbardziej popularne. To właśnie spróbuję teraz zrobić.
Sprecyzujmy jednak czym właściwie jest podryw. Słownik języka polskiego twierdzi, że jest to zagadywanie osoby przeciwnej płci i próby zainteresowania jej swoją osobą. Już samo to dużo nam mówi, na co powinnyśmy zwracać uwagę. Chłopak, któremu się podobamy (choćby nie wiem jak nieśmiały był) będzie albo do nas zagadywał, albo dawał znaki, żebyśmy to my podjęły jakąś rozmowę. Obecnie modne stało się podrywanie przez Internet na facebooku czy innych portalach społecznościowych. To całkiem niezła alternatywa dla osób nieśmiałych, którym często łatwiej jest zmusić się do naciśnięcia przycisku „enter” niż do wydania z siebie głosu. Nie każdy jednak chłopak, który się do nas odezwie musi być od razu nami zainteresowany. Jest kilka łatwych do rozpoznania sygnałów, że on się jednak zainteresował:
- słucha tego, co mówisz, czyli nie odpowiada w stylu „yhy, no tak, to fajnie”. Dba o rozwój rozmowy, czasami zadaje pytania. Jego odpowiedzi są dłuższe. Gdy rozmawiacie w głośnym miejscu, to poprosi cię, żebyś coś powtórzyła, bo nie dosłyszał. Widać, że skupia swoją uwagę na twoich słowach.
- patrzy ci w oczy, czyli nie błądzi wzrokiem po całej okolicy. Nie musi przez całą rozmowę patrzeć ci w oczy, ale wystarczy jak co jakiś czas jego wzrok się skrzyżuje z twoim. Czasami zdarza się, że chłopak patrzy też po prostu na twoją twarz, wszystko dobrze, jak nie patrzy głównie na biust.
- stara się jakoś cię dotknąć. Faceci podobno mają takie „zasady”, że jak jeden na oczach drugiego dotknie dziewczyny, to ten drugi wie, że ona jest już „zaklepana”. Pewnie tylko chłopcy wiedzą ile jest w tym prawdy, ale faktem jest, że ważny jest dla nich dotyk, dlatego jakieś muśnięcia dłonią czy otarcie się ciałem nie są przypadkowe (najwyżej możliwe,  że bezwiedne).
-  stara się przedstawić siebie w jak najlepszym świetle. To akurat nie działa u części chłopców, ale większość jednak się tak zachowuje. Zresztą my też raczej wolimy lepiej wypaść przed osobą, która nas interesuje. Możliwe więc, że w rozmowie chłopak czymś się pochwali. Niektórzy przyjmują taką pozę „jestem super kozak” czy „patrz jaki ze mnie macho”. To często wydaje nam się głupie i nawet część facetów twierdzi, że to jest idiotyczne, ale ciągle się jednak zdarza.
- będzie cię komplementował. Oczywiście raczej bym nie liczyła na wyszukane komplementy jak „Piękne masz włosy, które na brązowo lśnią w świetle księżyca” czy coś takiego. No chyba, że będzie cię chciał poderwać chłopak zafascynowany poezją. Komplementy, z którymi się spotkasz będą bardziej popularne. Często nie będą nawet dotyczyć twojego wyglądu, tylko np. jakiejś twojej cechy.

Jeśli chodzi o rozmowy na facebooku, gg czy czymś w tym stylu, to również jest kilka sygnałów, które zdradzają zainteresowanie chłopaka.
- Tak jak w przypadku zwykłej rozmowy, jest zainteresowany samą treścią. Zadaje pytania, odpowiada zdaniami, a nie monosylabami. Próbuje rozwinąć rozmowę.
- Jednym z sygnałów jest też fakt, że szybko odpisuje. Zdarzają się chłopcy, którzy uważają, że będą bardziej interesujący dla dziewczyny, gdy będą odpisywać po dłuższym czasie, ale należą raczej do mniejszości. Większość chłopców odpisuje jeśli nie od razu, to w ciągu najbliższych kilku minut.
- Poza tym zwróćmy uwagę kto zaczyna rozmowę. Gdy piszesz z chłopakiem najczęściej z jego inicjatywy, to raczej znaczy, że jest tobą zainteresowany. Tylko nie każ mu tak cały czas rozpoczynać rozmów, bo może się któregoś razu zniechęcić, ale to nie ten temat, więc nie będę dalej rozwijać tej wypowiedzi.
- Oczywiście wszelkie emotikonki „;*”, „<3” itd. często też zdradzają zainteresowanie, ale im starszy chłopak, tym rzadziej tego używa.

Uniwersalnym sygnałem, że chłopak jest tobą zainteresowany jest fakt, że próbuje się z tobą umówić. Czasami to nie jest propozycja wprost, tylko np. wspomnienie, że fajnie byłoby któregoś razu pójść razem coś tam zobaczyć albo coś podobnego. Wiadomo, że jeśli chłopak jest nami zainteresowany, to chce spędzać czas w naszym towarzystwie.

Są jeszcze sygnały, na które chłopak nie ma wpływu i bardzo często nawet nie zdaje sobie sprawy z faktu, że tak się dzieje. Niewiele dziewcząt umie te sygnały w ogóle dostrzec, a co dopiero odczytać, ale te, które umieją, mają trochę ułatwione życie. Mowa oczywiście o sygnałach, które wysyła nam bezpośrednio organizm chłopaka, czyli o tak zwanej mowie ciała.
- Gdy chłopakowi podoba się dziewczyna, z którą rozmawia, jego źrenice są rozszerzone. Dodatkowo oczy są też jakby błyszczące. Nie bez powodu mówi się, że ktoś robi do kogoś „maślane oczy”. Co prawda błyszczące oczy występują częściej u dziewczyn, ale u chłopców też się zdarzają.
- Chłopak tobą zainteresowany będzie cię naśladować. Mam na myśli oczywiście tylko takie naśladowanie, że gdy ty podczas rozmowy położysz rękę na stole, to on zrobi to samo. Każdy robi tak nieświadomie dlatego, że staramy się upodabniać do osób, które bardziej lubimy, których chcemy słuchać itd.
- Niemal zawsze kierujemy też w kierunku osoby, która nam się podoba lub którą po prostu bardziej lubimy stopy lub kolana. Czyli podświadomie chłopak tobą zainteresowany będzie stał raczej naprzeciwko ciebie niż obok, a już z pewnością będzie stawał do ciebie przodem.
-Chłopakowi zainteresowanemu tobą będą się pociły dłonie. Oczywiście nie zawsze i może nie stojąc na mrozie, ale w wielu innych przypadkach tak.
- Bardzo możliwe, że chłopak będzie trzymał ręce na biodrach, zaczepiał palec o pasek czy o kieszeń czy coś w tym stylu.
- Zdecydowanie chłopak tobą zainteresowany będzie się starał przebywać jak najbliżej ciebie. Oczywiście nie chodzi tutaj o „włażenie ci na głowę”, ale będzie się starał zawsze znaleźć się w twoim pobliżu. Jeśli będziecie stali w tłumie, będzie się starał przecisnąć do ciebie. Jeśli dookoła będzie dużo wolnej przestrzeni, stanie najbliżej jak to możliwe, żeby jeszcze nie wejść w twoją strefę osobistą, ale już być obok.
- Chłopak będzie starał się poprawić swój wygląd, nawet jeśli tak naprawdę wygląda dobrze. Będzie strzepywał niewidzialne pyłki, poprawiał włosy, obciągał koszulę, ale również wyprostuje się i postara się, żeby wyglądać jak najlepiej.

Ostatnie, o czym wspomnę, to podrywanie długotrwałe. Wszystko wyżej wymienione może występować i w podrywaniu dziewczyny poznanej przed chwilą, ale również w podrywaniu dobrej koleżanki czy chociaż osoby, którą chłopak już dłużej zna. W tym drugim jednak przypadku jest jeszcze kilka innych oznak, które raczej nie wystąpią przy podrywie nieznajomej. Tego jednak już nie będę wypisywać w punktach, ponieważ nie jest tego dużo. Głównie takie podrywanie będzie się opierało na próbach doprowadzenia do jak najczęstszych spotkań. Chłopak będzie się starał przebywać w twoim towarzystwie częściej niż wcześniej lub będzie częściej do ciebie pisał. Będzie również z tobą szczery, raczej w czasie podrywania nie przyłapiesz go na istotnym kłamstwie. Chłopak zainteresowany tobą „na dłużej” będzie szukał między wam podobieństw, wspólnych wspomnień itd. Zapewne usłyszysz od niego nie raz np. o jakimś fajnym spacerze, na który poszliście razem czy czymś innym, co robiliście wspólnie. Jednym z gorszych prób jest próba sprawienia, żeby dziewczyna była zazdrosna. To dość głupie postępowanie, ale (z niechęcią) muszę przyznać, że często działa.

Jedno jednak, o czym muszę was ostrzec. Zapamiętajcie sobie na całe życie, że NIE KAŻDA OZNAKA ZAINTERESOWANIA TO OD RAZU PODRYW! Niby to jest dla wszystkich jasne, ale później i tak dziewczyny cierpią, bo po jednej rozmowie narobiły sobie nadziei, a później okazało się, że to jednak nie będzie miłość aż po grób.

To już chyba wszystko, co mam wam dziś do przekazania. Oczywiście nie ma to wszystkiego, bo na ten temat można byłoby napisać książkę, a nie jedną notkę. Już na sam temat mowy ciała napisano wiele pozycji. Mam nadzieję, że choć trochę wam pomogłam i w przyszłości będzie wam łatwiej rozpoznać zainteresowanie u chłopaka.
Buziaki,
Cocalotte.

2 komentarze:

  1. Notka bardzo mi się podobała, wyłapałam błąd w postaci : "bo po jednej rozmowy narobiły sobie nadziei", ale ogółem notka, myślę, ułatwi mi życie ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Faktycznie, literówka. Jeszcze dziś poprawię. :)

      Usuń

Szablon wykonała prudence. z Panda Graphics. Credits: x | x