wtorek, 1 października 2013

Przyjaźń we trójkę; jak odnowić kontakt z jedną z nich?

Witajcie!
W sumie nie wiem dlaczego tu piszę, może chcę się wygadać, a może czyjejś porady no mniejsza o to. Chodzi o to, że po nie udanych wakacjach wszystko chwieje się na wszystkie strony i boję się, że za chwilę runie... Całe wakacje przesiedziałam w domu moje przyjaciółki P i M były na takiej tygodniowej kolonii. Poznały nowe koleżanki i tak dalej. Tak i mówię to szczerze, że jestem zazdrosna, no,ale cóż. Z P nigdy nie miałam dobrego kontaktu zawsze jakoś tak dziwnie było między nami tak sztywnie. Z M mogłyśmy pogadać o wszystkim , zawsze jakiś temat był. Z P zawsze gdy jesteśmy same wracamy do domu czy coś jest między nami taka cisza jak makiem zasiał. Ja próbuje jakoś zagadać coś nie wiem,a ono mhm. Tak to już jest, a jak widzę jak gada P z M to nie wiem zżera mnie zazdrość...Boję się, że zostanę sama... Zawsze twierdziłam , że we 3 nie można się przyjaźnić. Teraz P uważa za swoją przyjaciółkę M ,a ja M jako moją przyjaciółkę.. Razem nie mamy tematów... Dziewczyny razem gadają o kolonii o innych dziewczynach mi jest trochę przykro nie ukrywam. Teraz pytanie jak mam połączyć nasze więzi jak je odnowić z P nie chcę ją stracić.. ale coraz częściej ukrywa coś przede mną np. M powiedziała mi , że P ma chłopaka gdy P się o tym dowiedziała to od razu był krzyk na M, że mi powiedziała to przykre. Coraz częściej mnie '' wystawia'' A ja po prostu boję się zostać sama ;<Proszę o pomoc.
Emka ;*

 Droga Emko!
 Wydaje Ci się tylko, że nie można przyjaźnić się we trójkę, bo zdarza się, że nawet w więcej osób. Chociaż faktycznie w takiej grupce raczej każdy będzie miał jedną osobę, którą będzie tą "naj", gdzie mówi jej najwięcej lub po prostu jest pierwszą osobą, która się o tym dowiaduje. Tak pewnie teraz P traktuje M. Od czego to zależy? Od wielu rzeczy: może zna ją dłużej, a może lepiej jej się rozmawia z M lub ma większe zaufanie do niej. To normalne, że jeżeli gdzieś były razem, to chcą powspominać, ale możesz się dołączyć do tematu, pytając jak było i tak dalej. Jak możesz odnowić kontakt z P, pogłębić go... Według mnie wspólne spotkania potrafią zacieśniać więź, jakaś przygoda lub może wypad do kina, a może oglądanie filmów razem w domu? Gdy jesteście we trójkę, postaraj się rozmawiać, jak najwięcej z P, oczywiście nie olewając przy tym M. Mówisz, że Cię olewa, wystawia... Możesz powiedzieć o wszystkim M, uzgodnić jakieś spotkanie we trójkę, ale na nie ma przyjść tylko P wraz z Tobą, M musi znaleźć sobie jakąś wymówkę w ostatniej chwili, wtedy P zostanie z Tobą. Miejmy nadzieję, że się nie wycofa, w końcu też razem wracacie ze szkoły, więc nie powinna. Możesz zapytać ją o zdanie na temat filmów, jeżeli nie wiesz jakiej muzyki słucha, to spróbuj ją o to wypytać. Może macie jakieś wspólne zainteresowania? To zawsze jakoś łączy ludzi. Kolejnym wyjściem jest np. po proszenie o pomoc P, w czymś w czym ona jest dobra, a Ty nie za bardzo. Może być to nawet jakiejś jej zainteresowanie, które nie wymaga jakiegoś wielkiego sprzętu do niego. Chyba, że to Ty możesz jej w czymś pomóc. Innym wyjściem jest zwierzanie się jej, ale na początku z jakichś małych drobnostek, może po prostu potrzebuje zachęty? Być może z M rozmawia o swoich tajemnicach, bo i ona się podzieliła? Co do tego, że czegoś Ci nie powiedziała, to może chodzi o to, że chciała, ale później lub po prostu nie lubi się dzielić informacjami z wszystkimi? Zastanów się czy jesteś osobą godną zaufania, czy ona może nie mieć obaw, że komuś to wygadasz? Inną opcją jest to, że możesz zostawić, to tak jak jest, nie starać się o zainteresowanie P, skoro ona widocznie tego nie chce. Mówisz, jednak, że chcesz odzyskać z nią dobry kontakt, więc chyba te rozwiązanie nie wchodzi w grę.
 Ostatecznym rozwiązaniem jest jeszcze rozmowa. Możesz się spytać, czemu P Cię olewa, dlaczego mówi M coś, czego Tobie nie. Wydaję mi się to jednak złą opcję, bo wątpię, że po tym sprawa się wyjaśni. Być może coś jej zrobiłaś, dlatego się tak zachowuje, jednak jeśli nie... to wyjdzie głupio, bo dziewczyna pewnie nie będzie wiedziała, co ma Ci powiedzieć.
Mogę odesłać Cię jeszcze tutaj

Pozdrawiam, Olka

1 komentarz:

  1. Przepraszam, ale mam drobny komunikat do administratorki. Ponieważ forum bardzo nie chciało przyjąć mojego zgłoszenia, wysłałam je na Twojego maila. Przepraszam za kłopot.

    OdpowiedzUsuń

Szablon wykonała prudence. z Panda Graphics. Credits: x | x