niedziela, 13 kwietnia 2014

Farbowanie włosów-toner, pianka, szamponetka.

Hej. Mogłabyś napisać coś o farbowaniu włosów tonerem, pianką etc.? W wakacje chce pomalować sobie włosy albo końcówki. Mam włosy pół długie (60cm) i końcówek 10cm. Ale wiem że trzeba rozjaśnić włosy przedtem. ale moje włosy są dziwne bo na lato końcówki jaśnieją i co roku robią się coraz bardziej rude. (Teraz taki ciemny blond na górze włosów jasny-trochę rudy na końcach) . I gdzie i za ile można kupić coś do koloryzacji. Wolałabym kupić taki toner w salonie fryzjerskim. Za jaką cenę można go kupić?
Dziękuje bardzo za jakąkolwiek odpowiedź. ~NastyWitaj Nasty!
Napiszę o farbowaniu włosów tonerem, pianką koloryzującą i szamponetką.
Farbowanie tonerem.
Żeby pofarbować włosy tonerem trzeba je najpierw rozjaśnić (jeśli będziesz miała problem pisz, ale na opakowaniach rozjaśniaczy jest często napisane jak to robić). Ogólnie farbowanie tonerem powinno wyglądać tak: umyj i osusz włosy, następne wetrzyj toner-trzymaj go około 15 min. i spłucz. Niektórzy mówią, żeby od razu nałożyć odżywkę, ale nie rób tego, bo kolor który otrzymasz może być inny niż miał (zależy od marki). Oczywiście możesz nałożyć ją później jeśli chcesz.
Farbowanie pianką 
Pianki mają na celu ułatwić samodzielne farbowanie włosów-nakłada się je łatwiej niż farby, a dają podobny efekt. Nie będę pisać zbyt dużo o nakładaniu bo to dziecinnie proste: wstrząśnij, wyciśnij i nałóż. Trzeba jednak pamiętać, że jeśli nałożymy piankę „jasny blond” na brąz włosy możemy otrzymać kolor inny niż na opakowaniu. (tzn. wiem, że masz kolor włosów ciemny blond, ale notka może przydać się też innym czytelniczkom.)


Farbowanie szamponetką 
Nie radzę farbować blond włosów na brąz nie jest najlepszym rozwiązaniem, ale możesz włosy rozjaśnić lub zrobić pasemka. A robi się to tak: najpierw miesza się krem koloryzujący z emulsją rozwijającą za pomocą szczoteczki czy czegoś innego. Gdy tylko porządnie wymieszasz nałóż farbę na głowę. I jeśli coś nachlapiesz to od razu zmyj, później może być ciężko (; .

Cenowo wychodzi to mniej-więcej tak:
- toner crazy color 100ml około 24,50
- pianka „wella” około 22,90zł
- szamponetka palette (schwarzkopf) około 11zł

Mam nadzieję, że pomogłam,
Coffe
1 komentarz:

  1. Dziękuje bardzo za pomoc. Bardzo mi się przydało.
    ~Nasty

    OdpowiedzUsuń

Szablon wykonała prudence. z Panda Graphics. Credits: x | x