niedziela, 27 kwietnia 2014

Jak zapuścić i jak radzić sobie z grzywką

Hej, dziewczyny. MAM OGROMNĄ PROŚBĘ. Jest jedna notka, ale niestety... bardzo niewystarczająca. mam prostą grzywkę od 12 lat. Bardzo opierałam się przed jej zapuszczeniem, ale tego roku stwierdziłam, że czas nareszcie coś zmienić, mam w końcu już 18 lat. ale zupełnie nie wiem jak się za to zabrać. Jakie sprytnie upinać tą grzywkę, żeby współgrała z długimi prostymi włosami, bo jak tylko zacznie wchodzić mi do oczu, to raczej zechcę ją spinać. Proszę o pomoc. 
Jesteście świetne!

Zdecydowana

Droga Zdecydowana!
Z chęcią napiszę coś o zapuszczaniu grzywki, ponieważ sama robiłam to niecały rok temu. Długie grzywki są ostatnio dość modne- często widuje się w internecie zdjęcia dziewczyn, które mają grzywki puszczone luźno, ale również wpuszczone w warkocze i koki.
  Jak się do tego zabrać? To nic trudnego, oczywiście trzeba się przyzwyczaić, bo początkowo czujesz się jednak inaczej, ale po pewnym czasie nie wyobrażasz sobie swojego innego wyglądu (: . Początkowo zaczesuj grzywkę do tyłu lub na bok, zależy jak wolisz, żeby była ułożona. Jeśli zdecydujesz się na zaczesywanie w bok, możesz czesać grzywkę od dołu, co doda lekkiego efektu podniesienia. 
Wplataj grzywkę w warkocze! 
  To najczęściej wykorzystywany przeze mnie sposób-wygodne, trwałe, ładne. Podam instrukcje do plecenia dobieranego:
Wiem, początkowo wygląda na trudny, ale możesz obejrzeć samouczek na: warkocz dobierany, jeśli chcesz możesz poprosić o to mamę lub siostrę (jeśli ją masz).
Opaski 
Kiedy masz rozpuszczone włosy dobre są opaski. Jest parę typów: opaski materiałowe-chusty (patrz po prawej), materiałowe cienkie (patrz po lewej), oraz plastikowe. Z tym chyba nie ma problemu? Zakładasz i ściągasz na szyję, a następnie nasuwasz na włosy. 
Żele, woski i pianki
W sklepach dostępne są żele, woski i pianki do włosów. Ja nigdy nie próbowałam, ale jeśli chcesz żeby zaczesać je do do tyłu i żeby tam się trzymały to się przydadzą. M.in. wosk  Schwarzkopf Taft power wax (na zdj.)
Spinki i wsuwki
Myślę, że w każdym domu, w którym mieszka dziewczyna muszą znaleźć się właśnie te przybory. Podam ceny i miejsca, w których ostatnio można było je dostać (bo to moje zdjęcie oparte na faktach ;))
Zestaw niebieskich wsuwek, reserved, 3.90 zł
Wsuwki (3) z kwiatami kolorowymi, New Look, 19 zł
Wsuwki z sercem, New Look, 18 zł
Spinki brązowem beżowe, czarne (zestaw), H&M, 3.90 złMam nadzieję, że pomogłam mimo to że notka niebyła za bardzo rozbudowana.
~Coffe
3 komentarze:

  1. Ja mam długą grzywkę, ale mam też problem w postaci kształtu twarzy - mam ją bardziej okrągłą, a w dodatku wada zgryzu wytwarza mi taki jakby "podwójny podbródek", który wygląda paskudnie na zdjęciu, ale boję się go zoperować, bo może się okazać, że bardzo mi pomagał w śpiewie. Dlatego ja też mam dylemat co do fryzur tych zwykłych, codziennych i zazwyczaj kończy się na tapirowaniu włosów. :<

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Hmm... Jak skończę pisać notki to może spróbuję coś napisać. (:

      Usuń

Szablon wykonała prudence. z Panda Graphics. Credits: x | x