środa, 30 kwietnia 2014

Stojące literki DIY

Czy mogłabyś dać jak najszybciej jakieś proste DIY,? Jak zrobić taką fajną i ładną ozdóbkę na jakiś regał czy szafkę? Bardzo proszę o pomoc !
Marta

Droga Marto,
powiem szczerze, że raczej słabo sprecyzowałaś o co Ci dokładniej chodzi. Postanowiłam więc dodać notkę, która będzie zawierała tylko jeden, jednak bardzo uniwersalny pomysł. Dziś wytłumaczę jak zrobić stojące literki, które możesz później umieścić jako ozdobę.

Pierwszym krokiem będzie zrobienie bazy, którą później będziesz ozdabiać. Możesz zrobić to na dwa sposoby. Pierwszy jest taki, by pożądany kształt litery wyciąć już w wersji 3D ze styropianu. Jeśli jednak Twoje uczy cierpią słysząc piszczenie tego materiału to możesz model wykonać również z kartonu. W tym celu musisz na kartce stworzyć szablon wybranej litery, a później kilka razy przerysować go na karton. Po wycięciu będą to warstwy, które należy posklejać. Dla ułatwienia dodaję zdjęcie, które przedstawia podstawę wykonaną w tej technice.

Następny i ostatni etap to ozdabianie. Tutaj już wszystko zależy wyłącznie od Ciebie i Twojej wyobraźni. Bardzo ważny jest jednak wybór napisu i stylu w jakim chcemy go wykonać. Mam wrażenie, że dziwnie wyglądałby napis 'PEACE' ozdobiony np. ćwiekami. Pamiętaj również, że ozdoba musi pasować do całości pokoju. Jeśli nie potrafisz zdecydować jaki napis wybrać, to może postaw na jakąś pojedynczą literkę lub swoje imię?

Naszą literę możemy ozdobić włóczką, sznurkiem czy wstążeczką. W tym celu całą podstawę obwiń raz w jednym, a później drugim kierunku. Początek i zakończenie przyklej lub zwiąż w kokardkę aby nie było niebezpieczeństwa rozpadu całej konstrukcji.

Literę można również pomalować, a później obkleić drobnymi elementami. W zależności od stylu pokoju mogą to być guziczki, piórka, ćwieki, cekiny i wiele innych ozdób.

Całość można również po prostu obkleić. Wybrałam zdjęcie, na którym litera jest cała w gazetach, gdyż bardzo lubię gdy są one wykorzystane w wystroju wnętrza. Jednak równie dobrze może to być każdego rodzaju papier pakowy czy wycinanki. 

Życzę mnóstwa pomysłów,
Nieuchwytna

1 komentarz:

  1. Bardzo ciekawy post. Widziałam takie literki w sklepie, ale dobrze wiedzieć, że można je zrobić samemu, nawet ładniej :).

    OdpowiedzUsuń

Szablon wykonała prudence. z Panda Graphics. Credits: x | x